سرخط خبر

» آخرین خبر » سلامت قامتی ۱۵۰ بانوی روستایی در تربت‌حیدریه مورد غربالگری قرار گرفت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۲

 کد خبر: 41205

سلامت قامتی ۱۵۰ بانوی روستایی در تربت‌حیدریه مورد غربالگری قرار گرفت

مرحله چهارم طرح ملی «خودارزیابی سنجش ساختار قامتی و آموزش حرکتی ویژه زنان و دختران روستایی» با مشارکت هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در پنج روستای تربت حیدریه اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، مجیدرضایی در این خصوص اظهار کرد: با همکاری هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی ،بخشداری مرکزی و دهیاران روستاهای دوغشک ،منظر، عریان، ضیاء الدین و آغویه و با حضور کارشناس اعزامی این هیئت سلامت قامتی ۱۵۰ بانوی روستایی در این مناطق به شیوه خودارزیابی مورد غربالگری قرار گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان افزود: در این مرحله در هر روستا ۳۰ نفر مورد سنجش قرار گرفتند که فرم های خود ارزیابی افراد تا پایان دی ماه توسط کارشناسان مربوطه بررسی و پس از تشخیص نوع ناهنجاری های اسکلتی و قامتی، تمرینات و حرکات اصلاحی جهت بهبود آن برای هر فرد ارائه خواهد شد.

گفتنی است طرح ملی سنجش ساختار قامتی بانوان روستایی از سال ۹۶ با هدف افزایش آگاهی بانوان نسبت به وضعیت قامتی خود ، اصلاح و بهبود این ناهنجاری ها در جهت تامین سلامت جسمانی و روانی بانوان توسط معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تدوین شد و مرحله چهارم این طرح در سال جاری به شیوه خود ارزیابی با همکاری فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و هیئت های استانی وشهرستانی در سراسر کشور در حال اجرا می باشد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه