سرخط خبر

» آخرین خبر » سطح فنی داوران مشهدی در کشور بی نظیر است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۸:۴۱

 کد خبر: 38866

سطح فنی داوران مشهدی در کشور بی نظیر است

داور بین‌المللی والیبال استان گفت: خراسان رضوی با داشتن 14 خانم داور فعال و علاقه‌مند والیبال و والیبال‌نشسته در کشور بی‌نظیر و زبانزد است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، هاله جعفری که اخیرا در حکمی جدید عنوان کمیته داوران هیئت والیبال استان را بدست آورده است، درباره شروع فعالیت خود در بحث قضاوت والیبال اظهار کرد: به‌واسطه علاقه زیاد به رشته والیبال، در رشته تربیت‌بدنی تحصیل کردم و از سال84 داوری را در مسابقات والیبال‌نشسته قهرمانی کشور بانوان در مشهد شروع کردم. به‌دلیل علاقه‌مندی به قضاوت در این رشته، تا سطح داور ملی پیش رفتم و در مسابقات والیبال‌نشسته بانوان کشور به قضاوت پرداختم.

وی تصریح کرد: در سال2018 به‌همراه یک‌نفر از بانوان کشور، با حضور در کلاس داوری بین‌المللی فرانسه، این دوره را با رتبه خیلی خوب به پایان رساندم و توانستم عنوان بین‌المللی را در داوری کسب کنم.
داور بین‌المللی والیبال عنوان کرد: خراسان رضوی با داشتن 14 خانم داور فعال و علاقه‌مند والیبال و والیبال‌نشسته در کشور بی‌نظیر و زبانزد است، ولی به‌دلیل برگزاری کمتر مسابقات بانوان در استان، انتظار می‌رود با انجام مسابقات بیشتر، از توانایی‌های فنی این داوران استفاده شود.
جعفری بیان کرد: قطعا با توجه به ظرفیت فوق‌العاده و علاقه زیادی که داوران خراسانی برخوردار هستند، می‌توانیم در آینده نزدیک نمایندگان بیشتری در سطح کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت رشته والیبال‌نشسته بانوان در شهرستان‌های استان گفت: با توجه به شعار تمرین بیشتر، نتیجه بهتر ازسوی داوران و همچنین علاقه‌مندی بانوان دارای معلولیت به والیبال‌نشسته، انتظار می‌رود فعالیت والیبال‌نشسته در شهرستان‌های استان بیشتر شود و نیاز است که رؤسای هیئت‌ها در شهرستان‌ها از این فرصت طلایی استفاده کرده و بانوان دارای معلولیت را که تعداد آن‌ها کم هم نیست، به این ورزش جذاب و ریشه‌دار دعوت کنند. قطعا ورزشکاران و حتی ملی‌پوشان خوبی را می‌توان از بین آن‌ها شناسایی کرد. در رشته والیبال‌نشسته چند چهره مطرح کمک‌های زیادی داشته‌اند و برای پیشرفت آن تلاش کرده‌اند، چهره‌هایی همچون هادی رضایی که حمایت‌های بسیار داشته و منصوره خزچین و نسرین جعفری مشوق‌های خوبی در این سال‌ها بوده‌اند که می‌توانیم از تجربیات این افراد استفاده کنیم.

 

 

 

 

منبع: شهرآرا

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه