سرخط خبر

» آخرین خبر » «سربداران»در اندیشه استخراج طلا از«مس کرمان»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۷

 کد خبر: 26753

«سربداران»در اندیشه استخراج طلا از«مس کرمان»

نماینده خراسان رضوی در نخسین رقابت خود در لیگ برتر هندبال به مصاف مس کرمان می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به نقل از روزنامه خراسان رضوی ؛ مهد هندبال ایران(سبزوار) در شرایطی که به دنبال انصراف”بیتا”، پس از وقفه ای یک ساله با تیم جدیدی به نام”سربداران” به سطح اول این رشته جذاب در لیگ برتر بزرگ سالان کشور بازگشته، فردا (جمعه 20 مهر ماه) ازساعت 15در نخستین دیدارش در سالن سه هزارنفری”سربداران”سبزوار به مصاف تیم “مس کرمان” می رود. در آستانه نخستین مسابقه تنها نماینده هندبال استان، برای آگاهی از وضعیت تیم به سراغ تنی چند از دست اندرکاران این تیم رفتیم و گزارشی تهیه کردیم که این گزارش به دوستداران این رشته ورزشی زیبا تقدیم می شود.
میانگین سنی 22 سال

سرمربی تیم هندبال “سربداران سبزوار” در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تشکیل این تیم با حمایت یکی از نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی مسئولان شهری، گفت: سبزوار به عنوان مهد هندبال ایران یک سال بود که در لیگ برتر کشور ، تیم نداشت و اگر امسال نیز این شهرستان در مسابقات ، تیم معرفی نمی کرد، غیبت خراسان رضوی در لیگ ادامه می یافت.

«علی شعبانپور» با بیان این که تیم هندبال سربداران با بازیکنان بومی در لیگ برتر کشور حضور می یابد، افزود: میانگین سنی بازیکنان تیم هندبال سربداران حدود 22 سال است و چهار بازیکن نوجوان تیم ما نیز ملی پوش این رده سنی هستند.

وی با بیان این که تمرینات تیم سربداران از 15 مرداد ماه آغاز شده ادامه داد: مسابقات از فردا( 20 مهر) آغاز می‌شود و تیم ما با حداقل تمرین و مراحل آماده سازی وارد لیگ می شود.

وی که رئیس هیئت سبزوار نیز هست، بیان کرد: با وجود تمام سختی ها و مشکلات،تیم را به حد آمادگی مطلوب رسانده ایم و اکنون با حضور بازیکنان جوان و بااستعداد ، آینده هندبال سبزوار روشن است .

شعبانپور تصریح کرد: کادر فنی و بازیکنان در لیگ برتر تلاش می کنند که جزو پنج تیم برتر باشند. وی همچنین اصلی ترین رقیب تیم سربداران در این دوره از مسابقات را تیم “فراز بام دهدشت” دانست و گفت: امسال هفت تیم از غرب کشور در لیگ برتر حضور دارند و ما به دنبال کسب بهترین جایگاه برای شهرستان سبزوار هستیم.

سرمربی تیم هندبال سربداران سبزوار در ادامه با تاکید بر ضرورت حمایت مسئولان استانی و شهرستانی از این تیم در مسابقات لیگ برتر، افزود: تیمداری در سبزوار، از لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی دارد؛ اما هندبال این شهرستان در کشور برند است و مسئولان و مردم باید برای ارتقای هندبال سبزوار تلاش کنند.

شعبانپور ادامه داد: حمایت شهروندان طی برگزاری لیگ برتر برای بازیکنان ما اهمیت زیادی دارد و با حمایت طرفداران می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.
قرارداد های سفید امضا!

شعبانپور بیان کرد: هم اکنون بازیکنان بومی و متعصب تیم هندبال سربداران، قراردادهای خود را سفیدامضا کرده اند که امیدواریم در ادامه راه،مسئولان استانی و شهرستانی نیز به یاری مهد هندبال کشور بشتابند.

سرمربی تیم سربداران ، تصریح کرد: متاسفانه قبل از آغاز لیگ برتر ، به علت دوری مسافت، نتوانستیم بازی های تدارکاتی برگزار کنیم ولی از حریف اولمان شناخت و اطلاعات خوبی داریم.هر چند که تیم”مس کرمان” یکی از مدعیان قهرمانی در این مسابقات است ولی ما امیدواریم با تلاش بازیکنان نخستین دیدار خودمان را با پیروزی پشت سربگذاریم.

امیدوار به تحقق وعده ها

مدیر تیم هندبال سربداران سبزوار نیز در ادامه گفت: حضور در لیگ برتر کشور، نیازمند تامین هزینه های مالی است و خوشبختانه امسال با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شهری توانستیم تمرینات آماده سازی را آغاز کنیم.

“قاسم شعبانپور” افزود: با وعده یکی از نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهری امیدواریم تا پایان لیگ برتر مشکلی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: تیم هندبال سربداران، کاملا جوان و بومی است و برای کسب جایگاه در لیگ برتر به حمایت های مردم نیاز دارد.

سرمربی اسبق هندبال استان با بیان این که بازیکنان فعلی این تیم، آینده سازان هندبال سبزوار و خراسان رضوی هستند، افزود: این تیم در نخستین دیدار در روز جمعه به مصاف تیم مس کرمان می رود که با حضور پر شور هواداران ان شاءا… بهترین نتیجه را کسب می کنیم.

در جست و جوی جایگاهی در شأن هندبال سبزوار

کاپیتان تیم هندبال سربداران سبزوار نیز با بیان این که تمرینات تیم ما از حدود یک ماه گذشته آغاز شده است و شرایط بدنی بازیکنان روز به روز بهتر می شود، افزود: امسال در لیگ برتر ، تیمی جوان و بومی داریم که شاید بازیکنان ما در این مسابقات تجربه کمتری داشته باشند، ولی با شور و نشاط زیادی لیگ برتر را آغاز می کنند.

“حجت راه شناس” افزود: تیم ما به دلیل تاخیر در آغاز تمرینات،هنوز به هماهنگی کامل نرسیده است اما امیدواریم با نتیجه خوبی، لیگ برتر هندبال را آغاز کنیم . به هیچ عنوان نمی توان نتیجه دیدار با مس کرمان را پیش بینی کرد چراکه تیم مس کرمان از بازیکنان ملی پوش زیادی در رده های سنی جوانان و بزرگ سالان برخوردار است.

کاپیتان تیم سربداران سبزوار تصریح کرد: به عقیده من،تنها ماندن در لیگ برتر به هیچ عنوان شایسته برند هندبال این شهرستان نیست؛ بلکه باید به دنبال کسب جایگاهی در شأن سبزوار باشیم. راه شناس در پایان یادآور شد: یکی از مهم ترین نقاط قوت تیم سربداران، حضور هواداران پرشور سبزواری است که امیدواریم آن ها فردا با حضور خود از تیم جوان و بومی سربداران حمایت کنند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه