سرخط خبر

» آخرین خبر » ستاد المپیک 2020 در خراسان رضوی تشکیل می‌شود/آمادگی ذهنی و جسمی ورزشکاران هدف ستاد بازی‌های المپیک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۳

 کد خبر: 27473

ستاد المپیک 2020 در خراسان رضوی تشکیل می‌شود/آمادگی ذهنی و جسمی ورزشکاران هدف ستاد بازی‌های المپیک

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ستاد المپیک 2020 تا پایان ماه جاری در این استان تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در خصوص بازی‌های المپیک گفت: معمولاً بزرگترین رویداد جهان را المپیک می‌شناسند و بعد از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی مهم‌ترین رقابتی است که ورزشکاران هر کشوری آرزوی حضور در آن مسابقات را دارند.

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی ادامه داد: سی و دومین المپیک از ۳ تا ۱۹مرداد ماه ۱۳۹۹در کشور ژاپن و شهر توکیو برگزار می‌شود و طبیعتاً ورزشکاران ایران برای حضور پررنگ در این رقابت‌ها تلاش‌های زیادی را برای کسب سهمیه انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: خراسان رضوی با توجه به حضور ورزشکارانش در دوره‌های مختلف المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی سابقه درخشانی دارد و نتایج خوبی را کسب کرده، اداره‌کل ورزش و جوانان استان به منظور سرمایه‌گذاری روی ورزشکاران، استعدادیابی و حمایت از ورزشکاران برای رسیدن به بازی‌های المپیک باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشد.

فتاحی با بیان اینکه تا پایان ماه جاری ستاد المپیک 2020 تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: بعد از بازگشت ورزشکاران از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی بهترین فرصتی که می‌توانستیم بدست بیاوریم ایامی است که رقابت‌ها به پایان رسیده و ما باید از زمان نهایت استفاده را ببریم و جزو اولین استان‌های باشیم که در رابطه با المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ بااین رویکرد که ورزشکاران خوب که شانس حضور در این رویداد را دارند شناسایی و برنامه ریزی کنیم.

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی تصریح کرد: از همه هیئت‌های ورزشی می‌خواهیم ورزشکارانی که شانس حضور در اردوهای ملی و کسب سهمیه را دارند به ما معرفی کنند تا با یک کار کارشناسی شده واجدین شرایط را انتخاب کنیم و برنامه‌های حمایتی را برای آنها اعلام کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از کارهایی که می‌توان انجام داد ایجاد انگیزه در ورزشکاران است که قطعا خیلی از نیازهای اولیه آنها مانند حضور در اردوها، تغذیه، روانشناسی و تامین لوازم ورزشی در اولویت قرارمی‌گیرد تا بتوانیم آنها را با آمادگی ذهنی و جسمی به مسابقات و اردوهای تیم ملی بفرستیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه