سرخط خبر

» آخرین خبر » زیرساخت‌های دوومیدانی کشور باید تقویت شود / امکانات خوبی در خراسان رضوی برای دوومیدانی وجود دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۸

 کد خبر: 17293

زیرساخت‌های دوومیدانی کشور باید تقویت شود / امکانات خوبی در خراسان رضوی برای دوومیدانی وجود دارد

رئیس هیئت دو و میدانی خراسان رضوی گفت: دو و میدانی رشته تعیین کننده‌ای است  بایدزیرساخت‌های دوومیدانی کشور باید تقویت شود. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، امیرعلی سعادتمند در نشست خبری هیئت دو و میدانی که صبح امروز در محل سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار […]

رئیس هیئت دو و میدانی خراسان رضوی گفت: دو و میدانی رشته تعیین کننده‌ای است  بایدزیرساخت‌های دوومیدانی کشور باید تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، امیرعلی سعادتمند در نشست خبری هیئت دو و میدانی که صبح امروز در محل سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: دومیدانی ورزش تعین کننده‌ای است، در کشور ما هنوز به دلایلی مهجور مانده و نتوانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند، فکر می‌کنم در ۶۰۰ مدالی که در المپیک توزیع می‌شود، حداقل یک چهارم مدال سهم رشته دومیدانی است، به همین دلیل این رشته تعیین کننده است و کشورهای مختلف با این رشته قدرت‌نمایی صلح آمیز انجام می‌دهند.

وی افزود: اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت هیئت را معطوف به مدال‌آوری در آسیا کردیم، چون تقریبا دو بخش آقایان و بانوان و تمامی رده‌های سنی در جایگاه نخست کشور قرار داریم، از این پس، هدف ما کسب مدال در آسیا است و برای رسیدن به این مهم برنامه‌ریزی که داشتیم را باید عملی کنیم. اولویت اول ما آموزش مستمر مربیان است، مربیان در هر سطحی که باشند نیاز به آموزش دارند، چون می‌توانند در استعدادیابی موفق‌تر باشند، مورد بعد حمایت از نوجوانان است، ما در خیلی از رشته شاهد این موضوع هستیم، ورزشکاران مستعد نوجوان به بزرگسالی نمی‌رسند، به این خاطر که حمایت نمی‌شوند، اما ما این مورد را دنبال می‌کنیم و برای نوجوانان حقوق تعیین کردیم، چراکه هدف اصلی ما، مدال‌آوری نوجوانان در مسابقات بزرگسالان آسیا است.

سعادتمند با بیان اینکه نتایج خوبی در بخش بانوان گرفتیم، تمام تیم‌های ما در بخش بانوان جزء سه تیم اول کشور هستند. ما استعدادیابی را رها نکردیم و در حال انجام است، وزارتخانه و فدراسیون هر کدام به صورت جداگانه طرح استعدادیابی خود را دارند، ما هم به صورت تخصصی با همکاری آموزش و پرورش داریم در سطح مدارس استعدادیابی انجام می‌دهیم تا نیروهای نخبه این رشته شناسایی شوند.

وی با اشاره به اینکه دستورالعملی ۶۰ درصد اعتبارات در بخش آقایان و ۴۰درصد در بخش بانوان هزینه شود، متذکر شد: اعتبارات ما تقریبا اگر بیشتر سهم بانوان نباشد مساوی تقسیم می‌شود، چند روز پیش هم در انتخابی بانوان تیم ملی در تهران بانوان ما دوم شدند، مسابقات قهرمانی آسیا داخل سالن امسال در تهران برگزار می‌شود که امیدوارم تعداد قابل قبولی از ورزشکاران استان ما در تیم ملی عضویت داشته باشند.

سعادتمند ادامه داد: کار گروهی در هیئت دو و میدانی کار گروهی مهم است، مانند انتخاب تیم‌ها که با جلسه کمیته فنی تشکیل می‌شود، تمامی تصمیم‌ها توسط کار گروهی اتخاذ می‌شود، نیاز ما داشتن کرسی در مجامع ورزشی است، برای ضایع نشدن حق ورزشکاران باید صاحب کرسی در فدراسیون باشیم، به همین منظور امسال آقای عسگرزاده در عضویت کمیته تیم‌های پایه فدراسیون داریم، از ۲۸ نفری که از سراسر کشور برای اردوهای تیم ملی دعوت شدند ۱۲ نفر از خراسان رضوی ما بودند.ارسال دیدگاه