سرخط خبر

» آخرین خبر » رکوردشکنی داور خراسانی در جام ملت‌های آسیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۲۶

 کد خبر: 29080

رکوردشکنی داور خراسانی در جام ملت‌های آسیا

محمدرضا سخندان داور خراسانی تاکنون در سه دوره از جام ملت های آسیا حضور داشته که با قضاوت در جام 2019 ، چهارمین دوره حضور خود را تجربه می کند در ایران و آسیا هیچ کمک داوری به این رکورد دست نیافته است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رقابت های جام ملت های آسیا 2019 از امروز در امارات آغاز می شود و برای اولین بار ۶۰ داور و کمک داور برای قضاوت در این تورنمنت انتخاب شده اند که محمد رضا سخندان داور خراسانی به همراه علیرضا فغانی و رضا منصوری از ایران در این رقابت آسیایی حضور دارند.

با افزایش تعداد تیم‌های جام ملت‌های آسیا از ۱۶ به ۲۴ تیم، تعداد داورهای شرکت کننده در جام ملت‌های آسیا نیز به عدد ۶۰ رسیده تا در این زمینه هم نوعی رکوردشکنی در جام ملت‌ها را شاهد باشیم.

سخندان کمک داور مشهدی فوتبال کشورمان با حضور در این رقابت ها به نوعی به یک رکورد آسیایی هم دست پیدا می کند.چرا که وی تاکنون در سه دوره از جام ملت های آسیا حضور داشت و با قضاوت در 2019 ، چهارمین دوره حضور خود را تجربه می کند که به گفته خودش تاکنون در ایران و آسیا هیچ کمک داوری به این رکورد دست نیافته است.

وی که تجربه حضور در جام جهانی روسیه و قضاوت بازی های مهمی همچون آلمان – مکزیک ، صربستان – برزیل ، فرانسه – آرژانتین و در رده بندی بلژیک – انگلستان را در کارنامه خود دارد، پای به آوردگاه چهارمین دوره جام ملت های 2019 می گذارد تا با عملکرد خوبش همچون گذشته نامش در فهرست برترین های آسیا قرار گیرد.

محمد رضا سخندان که اکنون به همراه تیم داوری ایران در امارات به سر می برد، درباره این که آیا مشخص شده که چه بازی هایی را قضاوت می کنند، گفت: هنوز برای تیم داوری ایران مشخص نشده که کدام بازی ها را قضاوت خواهند کرد، اما برای ما هیچ فرقی ندارد و با قدرت تمام آمادگی لازم برای قضاوت هر بازی در این رقابت ها را داریم.

وی با بیان این که تجربه قضاوت در سه دوره از مسابقات جام ملت های آسیا را دارم، تصریح کرد: هم اکنون حدود 16 سال است که به عنوان کمک داور بین المللی مشغول هستم که تاکنون در مسابقات جام ملت های آسیا 2007 ، 2011 و 2015 به عنوان کمک داور به میدان رفتم و در مجموع 11 بازی را پرچم زدم همچنین در سال 2015 نیز فینال جام ملت های آسیا بین استرالیا و کره جنوبی را نیز پرچم زده ام.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه