سرخط خبر

» آخرین خبر » رویکرد باشگاه آویژه مشهد بومی‌گرایی است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۰۷

 کد خبر: 43669

رویکرد باشگاه آویژه مشهد بومی‌گرایی است

مدیرعامل باشگاه لیگ برتری آویژه‌صنعت پارسای مشهد از حضور چند بازیکن جوان و بومی در تمرینات این تیم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، تمرینات تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسای مشهد برای حضور در لیگ برتر بسکتبال سال ۱۴۰۰ مدتی است با حضور نبوژا کنژویچ، سرمربی تازه‌وارد و صرب این باشگاه، برگزار می‌شود. تنها نماینده مشهد در لیگ برتر بسکتبال فصل آتی پس از واکسیناسیون در روز گذشته حالا با خیال راحتتری به تمرین می‌پردازند.

جعفر فلاح، مدیرعامل این باشگاه، در خصوص اضافه شدن چند بسکتبالیست جوان و بومی به تمرینات تیمش اظهار کرد: هر چند در ورزش حرفه‌ای بازیکن بومی و غیر بومی معنا ندارد اما رویکرد هیات مدیره باشگاه از ابتدا حمایت از بازیکنان بومی بوده و هر سال سعی کردیم ۶٠ تا ٧٠ درصد تیم را بازیکنان بومی تشکیل دهند.

وی در خصوص حضور پرشمار جوانان مشهدی در تمرینات امسال آویژه افزود: برای فصل جدید سعی داریم فرصت بیشتری به جوانان مشهدی بدهیم؛ به همین خاطر برخی بازیکنان مستعد تیم دسته اولی باشگاه تیم رادین و همچنین فرش مشهد را برای حضور در تمرینات دعوت کردیم تا چنانچه نظر مساعد سرمربی تیم را کسب کردند، فرصت حضور در لیگ برتر را به دست آورند.

فلاح با اشاره به جوانگرایی تنها نماینده خراسان رضوی در لیگ برتر بسکتبال ادامه داد: هر چند میانگین سنی تیم پایین آمده اما شاکله اصلی فصل گذشته را حفظ کردیم و برای تقویت تیم فقط ۲ بازیکن غیربومی و ۲ بازیکن خارجی جذب کردیم که از تجربه بالایی برخوردارند. محسن مرادخانی از اکسون تهران، مرتضی طاهری از شیمیدر قم، برایان استار آمریکایی و لوکا انجوسیج صربستانی خریدهای جدید آویژه هستند. این تجربه در کنار جوانان باانگیزه قطعا ثمربخش خواهد بود. امیدواریم جوانان مشهدی بتوانند از این فرصت نهایت بهره را برده، وارد لیگ برتر و دنیای حرفه‌ای شده و در آینده باعث سربلندی خود و افتخار بسکتبال استان شوند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه