سرخط خبر

» آخرین خبر » رشته تاتار‌کوراش به‌سوی المپیکی شدن قدم برمی‌دارد/ انتخاب ۳۶ ورزشکار برای اردوی تیم ملی تاتار کوراش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۹:۴۸

 کد خبر: 36055

رشته تاتار‌کوراش به‌سوی المپیکی شدن قدم برمی‌دارد/ انتخاب ۳۶ ورزشکار برای اردوی تیم ملی تاتار کوراش

رئیس کمیته تاتار کوراش فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران المپیکی شدن این رشته ورزشی را نیازمند نظر فدراسیون جهانی جودو دانست و بیان کرد: امروز ایران در این رشته ورزشی یکی از ابرقدرت‌ها بوده و به سوی المپیکی شدن قدم بر می‌دارد.

به گزارش پایگا خبری اداره کل ورزش  جوانان خراسان رضوی، فرشاد شادکام امشب در حاشیه اختتامیه مسابقات انتخابی تیم ملی تاتار کوراش در قوچان با اشاره به مسئله تعلیق فدراسیون و تیم ملی جودو جمهوری اسلامی از سوی فدراسیون جهانی، گفت: اجماع جهانی نظری برای تعلیق فدراسیون جودو جمهوری اسلامی نداشته است، بلکه افراد معدودی که تصمیم‌گیرنده هستند در آی.جی.اِف در شرایط ناعادلانه و نابرابر ما را محروم کردند.

وی المپیکی شدن رشته ورزشی تاتار‌کوراش را نیازمند نظر فدراسیون جهانی جودو دانست و خاطرنشان کرد: ورزشکاران این رشته در مسابقات مختلف و فستیوال‌های بزرگ حضور پررنگی دارند، ایران یکی از ابرقدرت‌های این رشته بوده و کوراش تاتار به سمت المپیکی شدن قدم برمی‌دارد.

شادکام با اشاره به میزبانی قوچان در اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی تاتار کوراش و برگزیده شدن ۳۶ نفر برای حضور در اردوی تیم ملی تهران افزود: استعدادیابی مناسبی صورت گرفت و مجموعه دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان میزبانی خوبی را در این زمینه داشته‌اند.

گفتنی است؛ در این دوره از مسابقات از هر وزن ۴ نفر انتخاب شدند که در وزن ۶۰ کیلوگرم محمد سرکوهی از خراسان رضوی مدال طلا، اسماعیل کهتری از خراسان رضوی مدال نقره و علی نصیری و مسلم فرامرزی هر دو از استان گلستان مشترکاً سوم شدند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم جواد بزرگ‌پور از مازندران، احسان پیغمبری از خراسان رضوی و علیرضا چراغی از گیلان و محمد رمضانی از خراسان رضوی مشترکاً و به ترتیب حائز سکوهای اول تا سوم شدند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد ثابت مقدم از خراسان رضوی مدال طلا، سید یونس حسینی از مازندران مدال نقره و مجتبی اسکندری و مجید قوامی از خراسان رضوی به‌صورت مشترک مدال برنز این وزن را از آن خود کردند.

در وزن ۷۵ کیلوگرم نیز حسن موسی‌زاده از خراسان رضوی، سید عادل حسینی از مازندران و نجف قوی هیکل و محمدرضا مهربان را به ترتیب به‌عنوان نفرات اول تا سوم خود شناخت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم یاسر محمدی از مازندران، حسین کریمی از خراسان رضوی مدال‌های طلا و نقره و محمدحسن حسینی و بهزاد اعتمادی هر دو از خراسان رضوی مشترکاً مدال برنز را کسب کردند.

در وزن ۸۵ کیلوگرم نیز حمزه حیدری از مازندران مدال طلا، حسین دامن‌افشان از خراسان رضوی مدال نقره و سعید محمدی از البرز و مهدی هاشمی از خراسان رضوی مدال برنز را به دست آورده و در وزن ۹۰ کیلوگرم نیز امیررضا بوداغی از مازندران، امیر خسروی از خراسان رضوی‌ و امیرحسین خطی از مازندران و مهرداد پولادی از خراسان رضوی به‌صورت مشترک و به ترتیب سکوی اول تا سوم را از آن خود کردند.

همچنین در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم محمدحسن رستمی از گیلان مدال طلا، حمیدرضا حسن‌زاده از خراسان رضوی مدال نقره و حمید رحمانی از البرز‌ و توکل اسدیان از مازندران مشترکاً مدال برنز را به‌دست آوردند.

در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم نیز پوریا رمضانی از مازندران و تقی یزدانی از خراسان رضوی به ترتیب مدال طلا و نقره و مصطفی شهری از خراسان رضوی و محمدمهدی امیری از البرز به‌صورت مشترک مدال برنز این وزن را از آن خود کردند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه