سرخط خبر

» آخرین خبر » رایزنی فدراسیون دوچرخه‌سواری برای ساخت پیست چوبی در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۱۰

 کد خبر: 39546

رایزنی فدراسیون دوچرخه‌سواری برای ساخت پیست چوبی در مشهد

فدراسیون دوچرخه‌سواری در حال رایزنی برای ساخته شدن یک پیست سرپوشیده چوبی در شهر مشهد است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از تسنیم، تمرین نکردن بر روی پیست‌های سرپوشیده و چوبی یکی از دغدغه‌های دوچرخه‌سواران ماده پیست کشورمان طی سالیان اخیر بوده است.

عدم وجود چنین پیستی در ایران باعث می‌شد تا رکابزنان تمرینات خود را در فضای باز و روی پیست‌های بتنی انجام بدهند و در زمان اعزام به مسابقات نتوانند استعداد و نتیجه زحمات خود را به طور کامل به نمایش بگذارند.

در حال حاضر یک پیست چوبی در شهرستان ساری و توسط شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی در حال ساخت است اما با توجه به اینکه اعتبارات لازم برای ساخت و تکمیلش هنوز وجود ندارد، زمان بهره‌برداری از این پیست مشخص نیست.

با توجه به نیاز دوچرخه‌سواران ایران، فدراسیون به تازگی رایزنی‌هایی را با بخش خصوصی به منظور ساخت یک پیست چوبی سرپوشیده در مشهد آغاز کرده است. خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در این باره گفت: بخش خصوصی زمین لازم برای احداث این پیست را دارد و این آمادگی را نیز برای این کار پرهزینه اعلام کرده است. کمکی که ما در این مسیر کردیم، این بود که از شرکت توسعه و نگهداری درخواست نقشه کنیم. همچنین مکاتباتی را با فدراسیون جهانی و همچنین وزارت ورزش داشته‌ایم. احداث این پیست قطعاً کمک زیادی به رشد و پیشرفت دوچرخه‌سواری ایران در رشته پیست خواهد کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه