سرخط خبر

» آخرین خبر » راه اندازی لیگ دانش آموزی جودو در کشور/ خراسان رضوی یکی از قطب های اصلی جودو کشور است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۴:۲۷

 کد خبر: 33048

راه اندازی لیگ دانش آموزی جودو در کشور/ خراسان رضوی یکی از قطب های اصلی جودو کشور است

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش گفت: لیگ دانش آموزی جودو را به عنوان حلقه مفقوده جودو کشور راه اندازی و معلمین ورزشی را برای آموزش جودو در شهرستان ها آماده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، آرش میراسماعیلی در مجمع انتخاب رئیس هیئت جودو ، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی، ضمن تشکر از حمایت های فتاحی، مدیر کل ورزش استان اظهار کرد: این حضور پرشور در انتخابات مجمع نشان دهنده ظرفیت بسیار بزرگ جودو استان می‌باشد و امیدوارم امروز، آغاز سرفصلی نو برای جودو استان باشد.
وی با بیان اینکه جودو خراسان رضوی یکی از قطب های اصلی جودو کشور است، افزود: رقابت انتخاباتی، امروز به پایان رسید و باید از این به بعد همه در کنار هم باشیم و هدف ما پیشرفت جودو استان در کشور باشد.
رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش بیان کرد: باید اختلاف سلیقه ها کاهش و از همه پتانسیل جودو استان استفاده کنیم، همچنین از برنامه های مطرح شده استفاده و یک استراتژی مدون برای جودو استان تعیین کنیم.
میراسماعیلی تصریح کرد: سعی کردیم در این مدت فعال باشیم و جودو را به جایگاه اصلی خود برسانیم، همچنین هنر ما باید جذب ظرفیت ها در استان باشد.
وی در خصوص استعدادیابی نیز عنوان کرد: ما بخش استعدادیابی را به صورت ویژه ای فعال کردیم و استان نیز به تبع فدارسیون باید بخش استعدادیابی را فعال کند و در آینده ای نزدیک، خراسان رضوی به عنوان یکی از پایگاه های قهرمانی معرفی شود.
رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش خاطرنشان کرد: شاکله اصلی تیم ملی از خراسان رضوی است و می‌توانیم با برنامه ریزی و کاهش اختلاف سلیقه ها، جودو استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
میراسماعیلی بیان کرد: تقویم فدارسیون ارائه شده و مربیان از برگزاری زمان دقیق مسابقات در رده های سنی مختلف آگاه هستند و میتوانند به درستی برنامه ریزی کنند.
وی افزود: در بحث داوری، در سال جاری برای اولین بار 4 سهیمه داوری آسیایی را کسب کردیم که یک داور از خراسان رضوی نیز در این بین حضور دارد.
رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش عنوان کرد: در سال جاری برنامه جودو برای همه را به صورت همگانی آغاز و شعار، بهترین ها از بیشترین ها را انتخاب کردیم.
میراسماعیلی تصریح کرد: در حال حاضر جامعه جودو به صورت رسمی 60 هزار نفر در کشور می‌باشد که این تعداد با توجه به قدمت این رشته در کشور و مدال آوری ما، بسیار کم است. در این راستا برنامه ریزی هایی را انجام داده و سعی ما بر این خواهد بود که این تعداد ورزشکاران را تا پایان سال به 200 هزار نفر برسانیم.
وی گفت: لیگ دانش آموزی که حلقه مفقوده جودو کشور است را راه اندازی خواهیم کرد و معلمین ورزشی را برای آموزش جودو در شهرستان ها آماده خواهیم کرد، همچنین برنامه هایی را در قالب دفاع شخصی برای کارمندان دولت خواهیم داشت.
رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش عنوان کرد: اردوی های تیم ملی را به صورت مدون برگزار و 3 اردو را در پیش داریم، همچنین امیدوارم در المپیک طلسم شکن باشیم و مدال های خوشرنگی را برای ایران به ارمغان بیاوریم و اینها فقط با در کنار هم بودن خانواده جودو اتفاق خواهد افتاد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه