سرخط خبر

» آخرین خبر » رئیس فدارسیون کبدی: ایران میزبان مسابقات کبدی قهرمانی جهان شده است/خراسان رضوی ظرفیت بالایی در کبدی دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۲:۲۹

 کد خبر: 32542

رئیس فدارسیون کبدی: ایران میزبان مسابقات کبدی قهرمانی جهان شده است/خراسان رضوی ظرفیت بالایی در کبدی دارد

رئیس فدارسیون کبدی با بیان اینکه خراسان رضوی ظرفیت بالایی در کبدی دارد گفت: در آبان ماه میزبان اولین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان در ایران هستیم و تاکنون 5 مرحله اردو نیز برگزار کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، عباس اورسجی ظهر امروز در مجمع سالیانه هیات کبدی خراسان رضوی در اداره کل ورزش و جوانان این استان گفت: با توجه به ظرفیت خراسان رضوی در این ورزش، جایگاه این استان نیاز به ارتقای بیشتری دارد.
رئیس فدراسیون کبدی افزود: برنامه‌ریزی‌های مناسب و تدابیر اندیشه شده در هیات کبدی خراسان رضوی، نوید روزهای خوب برای کبدی استان را می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی از داوران باکیفیت برخوردار است، عنوان کرد: آرامشی که در کبدی این استان موجود است سبب پیشرفت بیش از پیش و دستیابی هرچه بیشتر به اهداف این رشته می‌شود.
اورسجی تصریح کرد: اختصاص سالن به کبدی خراسان رضوی و حمایت این هیات نشان از توجه ویژه اداره کل ورزش و جوانان این استان به این رشته را دارد.
رئیس فدراسیون کبدی درخصوص برنامه‌های این فدراسیون عنوان کرد: ما در فدراسیون برنامه‌های زیادی داریم  که از دل آن‌ها، برنامه عملیاتی سالیانه ما به‌دست آمد و امیدواریم مطابق آن به جلو حرکت کنیم.
وی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما تثبیت جایگاه ایران در آسیا و جهان است، همچنین از دیگر اولویت‌های مهم فدراسیون، توسعه فعالیت‌های آموزشی است، چراکه اگر سیستم آموزشی از پایه به درستی شکل گیرد، بسیاری از مشکلات در رده‌های قهرمانی مرتفع می‌شود.
اورسجی ادامه داد: در نظر داریم از طریق یک سیستم آموزشی یکسان و منسجم، داوران و مربیانی که مدرک درجه 2 دارند را برای تدریس در درجه های 3 و 2 به‌کار گیریم.
رئیس فدراسیون کبدی اضافه کرد: کشور را به 8 منطقه با 32 مرکز تقسیم کرده‌ایم که در هر منطقه 2 تا 4 داور یا مربی برای آموزش به‌کارگیری می‌شوند و دانش‌افزایی مربیان و داوران بومی هر منطقه صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه امروز ورزش کبدی به جایگاه مناسبی رسیده که مورد توجه وزارت ورزش قرار گرفته و در بین مردم نیز شناخته شده است، گفت: در این شرایط باید تلاش کنیم که عدالت محوری و شایسته سالاری را در اردوهای تیم ملی داشته باشیم که حاصل آن کسب موفقیت‌های بزرگ در این عرصه است.
اورسجی با بیان اینکه این ورزش به مدارس راه پیدا کرده است، عنوان کرد: بعد از تفاهم‌نامه‌ای که با فدارسیون ورزش دانش‌آموزی منعقد کردیم، یک دوره مسابقات دانش‌آموزی برگزار شد.
رئیس فدراسیون کبدی ادامه داد: این دوره از مسابقات با استقبال خوبی همراه شد که بر این اساس 450 شهرستان در آن شرکت کردند و این موضوع نشان‌دهنده علاقه‌مندی به این رشته در رده‌های پایه است.
وی در خصوص سبک سرکل در این رشته ورزشی گفت: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی‌های اصلی در این سبک در فدراسیون هندوستان شکل می‌گیرد و در حال حاضر این فدراسیون در حال تغییر است، برنامه‌ها برای آن به مشکل برخورده و توجه بیشتر به کبدی استاندارد است.
اورسجی با بیان اینکه تعداد لژیونرهای ما از 6 به 15 نفر رسیده است، تصریح کرد: این موضوع بسیار خوشایندی است که  علاوه بر افتخار برای ایران، حدود 12 میلیارد تومان برای کشور سودآوری داشته و طبق رایزنی‌ها از محل این اعتبار یک میلیارد تومان به فدارسیون تعلق می‌گیرد و صرف هزینه برای آماده‌سازی و مربیان می‌شود.
رئیس فدراسیون کبدی در خصوص آکادمی ملی کبدی اظهار کرد: خوشبختانه وزیر ورزش نگاه مثبتی به این رشته دارد و بر این اساس زمینی را در آزادی برای ما در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های ایران، می‌خواهیم کرسی ‌های اصلی کنفدارسیون آسیا یا جهان در اختیار داشته باشیم.
اورسجی گفت: در آبان ماه میزبان اولین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان در ایران هستیم و تاکنون 5 مرحله اردو نیز برگزار کرده‌ایم.
رئیس فدراسیون کبدی با اشاره به اینکه ارتباطات خوبی با سایر کشورها داریم، بیان کرد: درراستای همین مسابقات جهانی، اردوی مشترکی با هندوستان در ایران داریم که این موضوع سبب رشد جوانان ما و تثبیت قهرمانی ما در مسابقات آسیایی آینده است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه