سرخط خبر

» وزارت ورزش و جوانان » دکتر گودرزی : می خواهیم در المپیک حضوری فرهنگی داشته باشیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۶:۳۳

 کد خبر: 100

دکتر گودرزی : می خواهیم در المپیک حضوری فرهنگی داشته باشیم

وزیر ورزش و جوانان در ضیافت افطار رییس جمهور با ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات صورت گرفته در دو حوزه ورزش قهرمانی و همگانی اظهار داشت: جوانان ورزشکار با کسب افتخار شایستگی های خود را به اثبات رساندند . به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از پایگاه خبری […]

وزیر ورزش و جوانان در ضیافت افطار رییس جمهور با ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات صورت گرفته در دو حوزه ورزش قهرمانی و همگانی اظهار داشت: جوانان ورزشکار با کسب افتخار شایستگی های خود را به اثبات رساندند .

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر گودرزی سخنانش را با یاد و نام امام راحل (ره ) شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آغاز کرد و در ادامه به ارواح مطهر  ۵ هزار شهید جامعه ورزش و ۶۰ شهید ورزشکار مدافع حرم ادای احترام کرد.

وی همچنین از دکتر روحانی  برای برپایی ضیافت معنوی افطاری و پذیرفتن ورزشکاران،مرببان و مدیران جامعه ورزش قدردانی کرد و گفت: آنچه که توسط ورزشکاران و خانواده ورزش طی دو سال گذشته در بخش های مختلف بدست آمده از  حمایت های ریاست محترم جمهوری حاصل شده است.

وزیر ورزش و جوانان موفقیتها ورزشکاران را در دو بخش تبیین کرد که  بخش نخست آن  را داخلی و زمینه ساز نشاط ،شادابی و اتحاد و همبستگی اجتماعی در بین مردم به ویژه جوانان دانست .

وزیر ورزش و جوانان همچنین به وجهه بین المللی این موفقیتها اشاره کرد و گفت : جوانان ما با کسب پیروزی ،شایستگی ها و قابلیتهای خود را در میادین بزرگ ورزشی به اثبات رساندند.

او در این مراسم ،قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در جام جهانی ، راهیابی تیم ملی والیبال به بازی المپیک برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران و کسب ۶۰ سهمیه ۲۰۱۶ در ۱۲ رشته ورزشی  را بخشی از موفقیت‌های جوانان ورزشکار اعلام کرد.

دکتر گودرزی  همچنین موفقیتها بانوان در کسب جواز ورود به المپیک ۲۰۱۶ را قابل تقدیر و مورد توجه قرار داد و گفت : کسب ۹ سهمیه برای بانوان ورزشکار نسبت به المپیک قبلی را میتوان   رکوردی ،قابل تقدیر توصیف کرد.

وی همچنین یاد آور شد : کسب ۸۹ سهمیه  پاراالمپیک در ۱۲ رشته ورزشی با افزایش قابل توجه نسبت به دوره قبل که سهمیه بانوان در پاراالمپیک ۳ برابر افزایش داشته است.

وزیر ورزش و جهان با اشاره به اهمیت رویدادهایی ورزشی چون المپیک ،این موضوع را چنین توضیح داد که با توجه به سال برگزاری المپیک و حضور ورزشکاران بیش از ۲۰۰ کشور جهان در این رویداد مهم فرهنگی ،سیاسی  و ورزشی و با توجه به حساسیت های حضور این رویداد مهم بین المللی تلاش شده است تا با ایجاد فضای همدلی و وفاق بین مجموعه نهادهای  ذی ربط همچون کمیته المپیک و کمیته ملی پاراالمپیک و فدراسیونهای ورزشی از تمامی ظرفیتها برای کسب سهمیه و کسب نتایج موفق در این بازی ها استفاده شود.

او افزود : تلاش دست اندرکاران در ستاد عالی بازی های الممپیک و پاراالمپیک بر آن بوده است که کاروان های ورزشی آیران که بنام مبارک امام رضا (ع)در المپیک و شهدای منا  در پاراالمپیک نامگذاری شده  ،حضوری فرهنگی اخلاقی و البته با نتایجی شایسته و در خور شان ملت بزرگ ایران در این بازی ها داشته باشند.

وی افزود : ۶۶ مدال جهانی ، ۱ هزار و ۳۰۰ مدال آسیایی  ، ۱ هزار ۲۰۰ مدال مسابقات بین المللی ، اعزام ۳۲ هزار نفر به مسابقات بین المللی و برگزاری ۱۰۰ مجمع عادی و انتخاباتی فدراسیونهای ورزشی از جمله نتایجی است که در سال ۹۴ به دست آمده است .
وزیر ورزش وجوانان در این نشست همچنین از عمومی سازی ورزش به عنوان یک اولویت در برنامه های ورزشی وزارت ورزش وجوانان نام برد و افزود :  تلاش های ما به افزایش ده و نیم (١٠.۵)درصدی شرکت کنندگان در برنامه های ورزش همگانی در سال گذشته منجر شده است .
او در این خصوص توضیح داد : برگزاری ۳ هزار ۱۵۸ همایش پیاده روی خانوادگی در مراکز استانها و شهرستانهای کشور ، برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان دولت با مشارکت ۴۸ دستگاه اجرایی و جشنواره های ملی ورزش برای همه و ورزش اقوام با مشارکت تمامی استانهای کشور اشاره کرد .
دکتر محمود گودرزی  یادآور شد : در حوزه مسائل فرهنگی و اخلاقی ورزش ، شعار ورزش پاک،  معنوی و معرفتی را به یک گفتمان عمومی در بخشهای مدیریتی ، نخبگانی وهمگانی ورزش تبدیل کردیم .
او توضیح داد : تاکید بر انضباط برهمه شئون مدیریتی و اجرایی و التزام به چارچوب های اخلاقی به ویژه در سطح مدیران ،مربیان ورزشکاران و پاسداشت ارزشهای معنوی در ورزش مورد تاکید وتوجه بوده است .
وزیر ورزش و جوانان  در ادامه سخنانش به نهایی سازی نظام  نامه فرهنگی ورزش کشور در مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و از آن به عنوان یک توفیق ارزشمند برای ورزش کشور نام برد .
وی همچنین برگزاری کنگره ملی ۵ هزار شهید جامعه ورزش کشور و یادواره شهدای ورزشکار در استان ها و شهرستانها ، برگزاری یادواره ۶۰ شهید مدافع حرم ، برگزاری دومین جشنواره قرانی جوانان ورزشکاران با حضور ۲۵ هزار شرکت کننده در سطوح استانی و ملی ، برپایی اردوهای راهیان نور وبرگزاری دوره های آموزشی فرهنگی و منش پهلوانی برای مربیان ورزشی در سطح ملی و استانی و همچنین توسعه فعالیتهای محیط زیستی در گستره ی استانها و فدراسیونها را از جمله برنامه های فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نام برد .
وزیر ورزش و جوانان همچنین گزارشی از توسعه زیر ساختهای ورزشی ارائه کرد واظهار داشت : علی رغم محدودیت های اعتباری ، خوشبختانه در دو سال و نیم گذشته توانستیم با بکار گیری ظرفیتهای ملی و استانی و همراه سازی خیرین ورزش یار حدود یک هزار پروژه  ورزشی کوچک ،متوسط و بزرگ را به بهره برداری رساند .
او ادامه داد : هم اکنون ۲ هزار و ۳۶ پروژه نیمه تمام را جهت مشارکت بخش خصوصی به مرحله انجام فراخوان و انعقاد قرار داد برسانیم و در نهایت در آمد حاصل از اجاره اماکن ورزشی را با رقم معادل ۵۰ میلیارد تومان افزایش تا حدود ۲۶۰ درصد ارتقاء دهیم .ارسال دیدگاه