سرخط خبر

» وزارت ورزش و جوانان » دکتر گودرزی: رئیس جمهوری برای ورزش سنگ تمام گذاشت/امید بیشتری برای کسب مدال داریم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۶:۳۵

 کد خبر: 101

دکتر گودرزی: رئیس جمهوری برای ورزش سنگ تمام گذاشت/امید بیشتری برای کسب مدال داریم

وزیر ورزش و جوانان با تقدیر از توجه ویژه رئیس جمهوری به ورزش کشور گفت: رئیس جمهوری برای ورزش سنگ تمام گذاشت و طی یک ماه گذشته دو بار فرصت دیدار فراهم شد که افتخار بزرگی است. به گزارش  پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش […]

وزیر ورزش و جوانان با تقدیر از توجه ویژه رئیس جمهوری به ورزش کشور گفت: رئیس جمهوری برای ورزش سنگ تمام گذاشت و طی یک ماه گذشته دو بار فرصت دیدار فراهم شد که افتخار بزرگی است.

به گزارش  پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر محمود گودرزی چهارشنبه شب  در مراسم بدرفه کاروان های المپیک و پارالمپیک ایران اعزامی به بازی های ریو ۲۰۱۶ برزیل افزود:از مربیان، ورزشکاران، روسای فدراسیون‎های ورزشی و همچنین مدیران کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رسانه ها تشکر می کنم.
وی با اشاره به دیدار ورزشکاران با رئیس جمهوری برای دومین بار ظرف یک ماه و نیم گذشته اظهار داشت: طی سه سال فکر می‎کنم در تاریخ ورزش ایران بی سابقه بوده است که یک رئیس جمهور ۸ بار با قهرمانان ملی ملاقات داشته باشد و این نشان از اهتمام ویژه دکتر روحانی به موضوع ورزش دارد.
وزیر ورزش و جوانان با قدردانی از زحمات مربیان و مدیران فدراسیون هایی که برای کسب سهمیه المپیک تلاش کردند، تصریح کرد: می‎دانیم که این کار چقدر سخت و دشوار است و امیدوارم این عزیزان در عرصه‎های بعدی هم بتوانند باعث شادی و نشاط جامعه اسلامی شوند.
گودرزی سهمیه های کسب شده برای حضور ورزشکاران ایرانی در بازی های المپیک و پارالمپیک ریو را اتفاق نادری در تاریخ ورزش کشور توصیف کرد و گفت: کسب ۶۳ سهمیه المپیک در ۱۴ رشته ورزشی یک رکورد است؛ ۹ سهمیه ویژه بانوان یک رکورد است و راهیابی تیم والیبال در عرصه مسابقات یک رکورد است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: میانگین تعداد کسب سهمیه در ادوار بازی‎ها ۴۰ مدال است؛ تعداد سهمیه در بازی های المپیک لندن ۵۴ بوده است که کسب ۶۳ سهمیه تفاوت را نشان می‎دهد.
وی درباره سهمیه های کسب شده در پارالمپیک نیز توضیح داد: کسب ۹۳ سهمیه در پارالمپیک در ۱۱ رشته ورزشی باز هم رکورد است؛ ۳ برابر شدن کسب سهمیه در بخش بانوان یک رکورد است؛ تعداد سهمیه در دوره قبل ۷۹ بوده است که تفاوت ۹۶تا ۷۹ قابل توجه بوده است.
گودرزی با اشاره به تلاش های گسترده وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای آماده سازی مناسب ورزشکاران برای اعزام به بازی های المپیک گفت: آماده سازی ورزشکاران سفرهای بی شماری را طلب می‎کرد تا عزیزان بتوانند در راستای کسب سهمیه گام بردارند؛ سفرهای پرهزینه‎ای نیاز بود که دولت بزرگوار کمک کرد تا بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
وی تاکید کرد: سفرهای بی شمار با توجه به محدودیت هایی که در اعتبارات ورزش وجود دارد، رخ داد و خوشحالم که تخصیص بودجه لازم برای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به موقع صورت گرفت.
وزیر ورزش وجوانان به نامگذاری کاروان‎های ایران به نام‎های حضرت ثامن الائمه امام رضا (ع) برای المپیک اشاره کرد و افزود: امیدواریم در سایه ثامن الائمه (ع) بتوانیم کسب موفقیت کنیم.
عضو کابینه تدبیر و امید نامگذاری کاروان پارالمپیک ایران به نام «شهدای منا» را اقدامی بسیار خوب توصیف کرد و گفت: حمایت از عکاسان و خبرنگاران ورزشی از سوی کمیته ملی المپیک و پارالمپیک اقدام خوبی بود که البته انتظار داریم در راستای تقویت انگیزه ورزشکاران و همکاری با کاروان باشد، البته جا دارد از صدا و سیما به خاطر پوشش مناسب هم قدردانی کنیم.
وی با ابراز امیدواری برای کسب مدال های رنگارنگ فراوان از سوی ورزشکاران ایرانی در بازی های المپیک ریو گفت: پاداش های مختلفی در بخش های مختلف برای ورزشکاران ایرانی در نظر گرفته شده است.
به گفته وزیر ورزش، به نفرات اول تا سوم بازی های المپیک به ترتیب ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۲۰ سکه طلا تعلق خواهد گرفت و در تخصیص مالی نیز به این نفرات برای دریافت زمین به ترتیب ۱۲۰، ۹۰ و ۷۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد؛ استخدام مدال آوران و همچنین فرزندان مدال آوران پارالمپیکی که به تصویب دولت رسیده است از دیگر پاداش های مدال آوران المپیک خواهد بود.
وی ادامه داد: ارائه پاداش ۱۰ میلیونی پس از کسب سهمیه و همچنین پاداش ۱۰ میلیون تومانی از سوی رئیس جمهور به مربیان، ورزشکاران و سرپرستان که امروز تقدیم آنها می شود، پاداش های دیگری هستند که در نظر گرفته شده است.ارسال دیدگاه