سرخط خبر

» آخرین خبر » دوره آموزشی کسب و کارهای اشتغال‌زایی جوانان در خراسان رضوی برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۱

 کد خبر: 23169

دوره آموزشی کسب و کارهای اشتغال‌زایی جوانان در خراسان رضوی برگزار شد

معاون فرهنگی و امور جوانان گفت: مساله جوانان و حل مشکلات آنان به قدری با اهمیت است که وزارت ورزش و جوانان در حوزه راه اندازی کسب و کارهای اشتغال زایی جوانان که وظیفه ستادی است،عزم خود را در مرحله اجرا با عقد تفاهم نامه همکاری با صندوق کارآفرینی امید جزم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مجید پوررضایی با تصریح این موضوع که دولت برنامه ایجاد اشتغال فراگیر جوانان را با ارائه بسته‌های متنوع، جذاب و با تسهیلات ارزان قیمت و تدوین و ابلاغ طرح ها و پروژه‌های مختلف کلید زده است، گفت: این در حالی است که وزارت برای نخستین بار بسته حمایتی ۲۱۰ میلیارد تومانی را تدارک دیده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان با بیان اینکه در فاز اول ابلاغ سهم اعتباری ۴۵ میلیارد تومانی وزارت، سهم خراسان رضوی ۳۶ میلیارد ریال است، بیان کرد: در همین چارچوب ۴جلسه کارگروه استانی در سطح کارشناسان و مدیران برگزار شده که ماحصل آن، تایید و تصویب ۳۵ طرح در حوزه کسب و کارهای مشاغل خردخانگی، خوداشتغالی و کارآفرینی با مجموع ۱۵ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد با برگزاری این دوره آموزشی کاربردی، زمینه جذب مانده اعتبار تسهیلات استانی حداکثر ظرف ۲ ماه با آینده  با توجه به نرخ بالای مشارکت اقتصادی جوانان به خوبی فراهم شود.

در این جلسه، امید اسحاقی کارشناس ارزیابی طرح های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید و حسن عزیزی مدرس دیگر دوره ضمن پاسخ گویی به سوالات و رفع ابهامات به تبیین و معرفی نمونه طرح‌های مصوب و نحوه تکمیل فرم‌های توجیه پذیری فنی و اقتصادی پروژه پرداختند.ارسال دیدگاه