سرخط خبر

» آخرین خبر » درخشش نوجوانان خراسانی در قهرمانی کشور

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۸

 کد خبر: 43232

درخشش نوجوانان خراسانی در قهرمانی کشور

رقابت‌های قهرمانی کشور دختران در شهرکرد به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، تیم دوومیدانی خراسان رضوی با 5مدال طلا قهرمان نوجوانان کشور شد. رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان کشور در بخش دختران از روز جمعه به‌میزبانی شهرکرد آغاز شد که عصر روز شنبه با قهرمانی خراسانی‌ها به پایان رسید.

کمتر از 20روز پیش بود که شهرکرد میزبان مسابقات قهرمانی کشور دختران جوان بود و در آن رویداد دختران خراسانی توانستند با کسب مدال‌های طلا و نقره روی سکوی نایب‌قهرمانی قرار بگیرند.

اتفاق مهم‌تر رکوردشکنی دونده مشهدی بود که رکورد ملی 100متر بامانع کشور را جابه‌جا کرد. در آن مسابقات حمیده جوان هدایت دختران خراسانی را برعهده داشت و حالا در همان شهر و در رقابت نوجوانان، آن‌ها دوباره با حضور جوان توانستند روی سکو بایستند. در این دوره تیم استان 5طلا، 4نقره و 2برنز به‌دست آورد و با اقتدار روی سکوی اول ایستاد.

در 100متر بامانع 6دونده به فینال راه یافتند که در این بین یاسمن نعیمی‌راد از خراسان‌رضوی با زمان 16ثانیه و 61صدم‌ثانیه به‌عنوان نفر چهارم راهی این مرحله شد.

در مرحله فینال اما دونده کردستانی رکوردشکنی کرد و رکورد ملی جابه‌جا شد. نماینده مشهد نیز به نایب‌قهرمانی رسید.

آژین قادری از کردستان رکورد 15ثانیه و 14صدم‌ثانیه را ثبت کرد و قهرمان شد. یاسمن نعیمی از خراسان 15ثانیه و 41صدم‌ثانیه را ثبت کرد و در رده دوم جای گرفت.

رکورد این ماده پیش از این در اختیار فاطمه محیطی‌زاده بود که مهر99 ثبت شده بود. در ماده 100متر نیز 6دونده فینالیست شدند که مینا شافعی و فرشته کافی‌مقدم از خراسان‌رضوی به‌عنوان نفرات دوم و سوم صعود کردند.

در فینال نیز همین اتفاق تکرار شد و 2دونده خراسانی در رده‌های دوم و سوم جا گرفتند. مینا شافعی با رکورد 12ثانیه و 49صدم‌ثانیه و فرشته کافی با زمان 12ثانیه و 58صدم‌ثانیه مدال نقره و برنز نوجوانان را به‌دست آوردند.

در این ماده ملینا اسماعیلی از البرز با زمان 12ثانیه و 38صدم‌ثانیه به قهرمانی رسید. در ماده دو 800متر قهرمانی به دختر خراسانی رسید. یاسمن اصغری با رکورد 2دقیقه و 31ثانیه به‌عنوان نفر اول از خط پایان عبور کرد.

دونده‌هایی از فارس و سیستان در رده‌های دوم و سوم ایستادند. در ماده 400متر نیز مینا ناصری از خراسان‌رضوی حضور داشت که موفق شد نایب‌قهرمانی این ماده را به‌دست بیاورد. غزل گمار از کرمانشاه در رده نخست قرار گرفت و ناصری با زمان یک‌دقیقه و یک‌ثانیه و 33صدم‌ثانیه با اختلاف بسیار کم به‌عنوان نفر دوم شناخته شد. در ماده 200متر نیز مینا شافعی از خراسان رضوی نقره گرفت.

در ماده 400متر بامانع بازهم یاسمن نعیمی‌راد درخشید و این دختر خراسانی با رکورد یک‌دقیقه و 7ثانیه و 58صدم‌ثانیه قهرمان این ماده شد. فائزه آل‌حسن دیگر دونده خراسانی نیز با زمان یک‌دقیقه و 10ثانیه و 69صدم‌ثانیه روی سکوی سوم قرار گرفت و برنزی شد. دونده خوزستانی نایب‌قهرمان شد. فاطمه خزایی از خراسان‌رضوی در ماده پرش طول نیز شرکت کرد، اما در رده ششم جا گرفت.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه