سرخط خبر

» آخرین خبر » خراسان میزبان مسابقات قهرمانی تنیس روی‌میز بانوان کشور/اشتری عازم استرالیا می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۴

 کد خبر: 21720

خراسان میزبان مسابقات قهرمانی تنیس روی‌میز بانوان کشور/اشتری عازم استرالیا می‌شود

رئیس هیئت تنیس خراسان رضوی از اعزام مهشید اشتری جهت حضور در مسابقات استرالیا خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال خراسان رضوی میزبان مسابقات قهرمانی بانوان کشور در رشته تنیس روی میز خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کاظم مستحقی‌راد در خصوص فعالیت هیئت تنیس روی میز در سال جاری اظهار کرد: از بهمن ماه ۹۶ مسابقات لیگ استانی با حضور ۱۱تیم از شهرستان‌های سراسر استان برای اولین بار آغاز شده است و به‌‎‌طور منظم هر هفته در حال برگزاری است.

وی افزود: در حال حاضر تیم‌های قوچان، میثاق و غفاری جزو مدعیان اصلی لیگ استان هستند، همچنین مسابقات قهرمانی استان هفته گذشته با حضور ۱۶ تیم در تربت‌حیدریه برگزار و قهرمانی دختران استان نیز به‌میزبانی مشهد خاتمه یافت.

رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی از میزبانی یک‌دوره کلاس مربیگری درجه ۳ در مشهد خبر داد و تصریح کرد: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان با حضور تیم‌هایی از شهرستان‌های خراسان رضوی جام رمضان را بر گزار می‌کنیم و تلاش کردیم هر هفته برنامه‌ای ترتیب دهیم که علاقه‌مندان به این رشته بتوانند در آن حاضر شوند.

مستحقی‌راد تاکید کرد: با رایزنی‌های که انجام دادیم توانستیم میزبانی مسابقات قهرمانی بانوان کشور که در نیمه دوم سال جاری برگزار می‌شود را بگیریم، این مسابقات انتخابی تیم ملی بانوان است به‌همین خاطر از سطح بالایی برخوردار خواهد بود.

وی درخصوص عدم برگزاری لیگ استانی برای بانوان توضیح داد: به‌خاطر سخت بودن شرایط بازی‌های رفت و برگشت لیگ نتوانستیم تاکنون لیگ استان را برای بانوان برگزار کنیم اما در سال دو مرحله مسابقات متمرکز بین باشگاهی انجام می‌شود که با استقبال خوبی نیز روبرو است.

رئیس هیئت تنیس روی میز استان از فعالیت مستمر کمیته استعدادیابی گفت و عنوان کرد: تمام تلاشمان را به‌کار گرفتیم تا نخبه‌های این رشته را در سطح استان شناسایی کنیم، تا حد زیادی موفق بودیم و توانستیم سه تنیسور برتر زیر هشت سال که جزو مدعیان و رنکینگ های برتر کشور هستند را به تنیس کشور معرفی کنیم.

مستحقی‌راد وضعیت مهشید اشتری را نیز مناسب اعلام کرد و افزود: امسال اتفاق بزرگی برای تنیس روی میز خراسان رضوی رخ داد و اشتری به مسابقات جهانی اعزام شد و توانست در آن مسابقات بهترین بازی ها را ارائه دهد و در رنکینگ جهانی بالاتر از تمامی تنیسورهای بزرگسال ایران قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: هفته آینده نیز جهت حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان آرژانتین به استرالیا اعزام می‌شود، در حال حاضر از اردو بازگشته است و در مشهد مشغول انجام تمرینات آمادگی است.

رئیس هیئت تنیس روی میز استان بیان کرد: با رویکرد مناسبی که مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پیش گرفته است و حمایتی خوبی که از هیئت دارد امیدواریم برنامه‌هایی که در نظر داریم بازده مناسبی داشته باشد.ارسال دیدگاه