سرخط خبر

» آخرین خبر » خراسان رضوی ظرفیت ویژه ای در حوزه جوانان دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۵

 کد خبر: 36179

خراسان رضوی ظرفیت ویژه ای در حوزه جوانان دارد

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فعالیت های تشکلهای مردم نهاد جوانان وزارت ورزش وجوانان گفت: خراسان رضوی ظرفیت ویژه ای در حوزه جوانان دارد و باید در این راستا فعالیت های ملی و بین المللی بیشتری را در این استان برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، نور الله پاشا در حاشیه کارگاه تخصصی آموزش سامانه توانمند سازی سمن های جوانان کشور، اظهار کرد: اداره کل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، هر ساله نشستی را با کارشناسان استانی این حوزه برگزار می‌کند، امسال نیز این نشست را به دلیل دسترسی آسان تر و وجود مضجع ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد برگزار کردیم، اما برنامه ای که این نشست را متفاوت کرده، بحث آموزش سامانه توانمند سازی سمن ها برای کارشناسان بوه است.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فعالیت های تشکلهای مردم نهاد جوانان بیان کرد: سامانه توانمند سازی سمن های جوانان، پیش از این توسط مقام عالی وزارت ورزش و جوانان رونمایی شده و این کارگاه 2 روزه به منظور آموزش این سامانه در حال برگزاری است.

پاشا تصریح کرد: پس از این کارگاه آموزشی، در جهت توانمند سازی سمن ها، طرح ها و ایده های سمن ها، فعالیت های مجمع و سایر فعالیت های این حوزه باید در سامانه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: این سامانه در جهت شفاف سازی طرح های سمن ها راه اندازی شده و استفاده از آن کار ها را تسریع خواهد بخشید.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فعالیت های تشکلهای مردم نهاد جوانان در خصوص حوزه جوانان خراسان رضوی نیز گفت: خراسان رضوی از استان های بسیار خوب در حوزه جوانان است و شاید 4 استان در کشور همانند خراسان رضوی وجود داشته باشند.

پاشا ادامه داد: خراسان رضوی ظرفیت ویژه ای در حوزه جوانان دارد و باید در این راستا فعالیت های ملی و بین المللی بیشتری را در این استان برگزار کنیم.

وی افزود: در سال جاری خراسان رضوی 2 میزبانی را در سطح کشور و در حوزه جوانان داشته است. چند هفته پیش، مشهد میزبان گروهی از حوزه جوانان کشور آذربایجان بود، همچنین هم اکنون از کارگاه آموزشی توانمند سازی سمن های جوانان میزبانی می‌کند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فعالیت های تشکلهای مردم نهاد جوانان عنوان کرد: احتمالا در بهار سال 99 نیز مجمع سمن های جوانان کشور با حضور منتخب جوانان استان ها در مشهد برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه