سرخط خبر

» آخرین خبر » خراسان رضوی از ستون‌های ورزش کشور است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۲:۴۶

 کد خبر: 35235

خراسان رضوی از ستون‌های ورزش کشور است

مدیر کل دفترتوسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی گفت: خراسان رضوی از ستون‌های ورزش کشور است، خراسان رضوی تنها استانی که چهار نفر در خصوص المپیاد استعدادهای برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، احمدسعادت‌مند در جلسه بررسی و تحلیل المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی برگزار شد گفت: خراسان رضوی از ستون‌های ورزش کشور است، خراسان رضوی تنها استانی که چهار نفر در خصوص المپیاد استعدادهای برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار می گیرد، علاوه بر مدیرکل ورزش و جوانان، حدیثه رئوف پدیده مسابقات، بهترین مربی و مجید مشتاق عشق به عنوان بهترین هیئت از خراسان رضوی برگزیده شدند.

مدیر کل دفترتوسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش وجوانان ادامه داد: بیش از ۳۴ فدراسیون هستند که چندین سال است مسابقات در رده پایه برگزار نمی‌کنند، این سبب می شود تا عدالت آنطور که برازنده کشور است اجرا نشود، به عنوان مثال در رشته فوتبال دختران تیم کردستان ۶ نفراز یک روستا را در ترکیب خود داشت که تا حالا کسی آنها را نمی شناخت آنها در کافا حضور پیدا کردند و توانستند هم قهرمان شوند، فدراسیون فوتبال مدعی است بهترین تیم را با حضور آنها در آینده داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مسابقات استعدادیابی را برگزار می کند ولی رسالتش نگهداری آنها نیست کار ما از اینجا به بعد شروع می شود ما برای حفظ این استعداد ها تلاش کنیم هدفمان المپیک و مسابقات جهانی است؛ ما در برخی رشته ها مانند دوومیدانی یک نفر داریم که مطمئنیم مدال کسب می کند، این خوب نیست ما داریم به صورت گلخانه ای عمل میکنیم و از همه استعدادها استفاده نمی‌شود، المپیاد استعدادهای برتر این شرایط را تغییر می دهد ما در المپیاد امسال و در رشته وزنه برداری رکورد سنگین وزن جوانان جهان شکسته شد.

وی ضمن تشکر از مشتاق عشق، مدیر نمونه پایگاه های قهرمانی کشور، ادامه داد: صبح امروز از مرکز ورزش قهرمانی استان بازدید کردیم بابت اتفاقات خوبی که در آن رخ داده است، بسیار خرسندیم، همچنین پایگاه قهرمانی مشهد به عنوان یک پایگاه نمونه در کشور مطرح است.

سعادت‌مند تصریح کرد: ما در شرایط اقتصادی خوبی قرار نداریم و با محدودیت مالی مواجهیم ۳۲هزار نفر در المپیاد استعدادهای برتر شرکت داشتند، با وجود اعتبارات محدود هیئت های ورزشی در اقدامی ارزشمند تیم ها را اعزام کردند، اگر بخواهیم به دیگر دستاوردهای این المپیاد اشاره کنیم  استاندارد سازی اماکن ورزشی و ایجاد وحدت میاد اقوام مختلف بارزترین آنها است، باید به سمتی برویم که استان ها اعتباراتی برای ساخت کمپ ها  تخصیصی یابد که استان ها بتوانند ۲هفته میزبان ۳۲هزار نفر باشند.

مدیر کل دفترتوسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش وجوانان با اشاره به اینکه مشخصات کامل مستعدین در سامانه ثبت شده عنوان کرد: در این المپیاد هیچ گزارش مکتوبی از تخلفات نداشتیم، تخلفات کوچکی صورت گرفته ولی اعتراض کتبی نداشتیم.

وی افزود: پیشنهاد دادیم که ورزشکاران  مستعد در همین رده سنی در آسیای میانی برگزار کنیم، ورزشکاران می توانند در مسابقات خودشان را بسنجد این طرح نواقصی دارد اما مطمئنم به سوی پیشرفت خواهیم رفت.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه