سرخط خبر

» آخرین خبر » خراسان‌‌‌‌‌رضوی در بعد قهرمانی و میزبانی نقش موثری در المپیاد کشوری ایفا کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۴

 کد خبر: 28246

خراسان‌‌‌‌‌رضوی در بعد قهرمانی و میزبانی نقش موثری در المپیاد کشوری ایفا کرد

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: جایگاه استان در جدول توزیع مدال نشان می‌دهد خراسان رضوی در بعد قهرمانی و میزبانی عملکرد قابل قبول و موثری ایفا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی بعد از پایان مسابقات استعدادیابی در مشهد گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات وزارت ورزش وجوانان برگزاری المپیاد استعدادهای برتر در سطح کشور است، که علاوه‌بر ایجاد پویای درسراسر ایران سبب شده استعدادها و نخبه‌های کشور شناسای شوند.

وی ادامه داد: با برگزاری این مسابقات استان‌ها نقاط قوت وضعف خود را در رشته‌های مختلف شناسایی وبا توجه به آن زیرساخت‌ها و شرایط رشد ورزشکاران را ایجاد می‌کنند.

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی با اشاره به جایگاه استان در جدول توزیع مدال‌ها، تصریح کرد: تاکنون ۱۳۹۴ مدال قهرمانی در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور بین مستعدین برتر توزیع شده که خراسان رضوی با کسب ۱۱۰ مدال در رتبه دوم قرار دارد که نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای استان در رده‌های پایه است.

فتاحی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی با کسب سه میزبانی در رشته‌های شنا،شیرجه و واترپلو، شمشیربازی و دوچرخه‌سواری سهم بسزایی در برگزاری این المپیاد داشته است که این خود از دیگر نکات مثبت استان در سطح کشور است، به طور حتم این میزبانی‌ها نه‌تنها در بخش سخت‌افزاری بلکه در زمینه ایجاد فضای ورزشی برای جذب ورزشکاران در خراسان رضوی بسیار مؤثر خواهد شد.

وی بااشاره به عملکرد ورزشکاران خراسان رضوی در مسابقات برون مرزی، بیان کرد: همانطور که در مسابقات آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ ورزشکاران خراسان رضوی توانستند در جایگاه کاروان کشورمان نقش مثمر ثمری داشته باشند، با توجه به نتایج کسب شده در این المپیاد امید زیادی به درخشش و کسب مدال ورزشکاران جوان در المپیک ۲۰۲۲ داریم و مطمئن هستم با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم نخبگان بزرگی را به جهان معرفی کنیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه