سرخط خبر

» آخرین خبر » حق پخش تلویزیونی، زمینه‌ساز مقابله با فساد در فوتبال است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۹:۱۸

 کد خبر: 43084

در نشست جامعه ورزش خراسان رضوی با کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان شد؛

حق پخش تلویزیونی، زمینه‌ساز مقابله با فساد در فوتبال است

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: اگر به دنبال مبارزه با فساد در ورزش هستیم، باید حق پخش مسابقات به تیم‌ها پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، احسان اصولی اظهار کرد: مجلس به عنوان سیاستگذار سیاست‌های کلان کشور باید از ظرفیت‌های ورزش بیشتر استفاده کند. نباید اجازه دهیم ظرفیت‌های ورزش قهرمانی هدر شود. متاسفانه برخی برای تولیدکنندگان محتوا حق قائل هستند اما برای پخش بازی‌های ورزشی به ویژه فوتبال خیر.

وی افزود: خروجی یک بازی فوتبال، تماشای آن توسط بینندگان و هواداران است. آیا حق باشگاه این نیست که برای پخش بازی‌هایش وجهی مطالبه کند؟ جالب است که صدا و سیما به هیچ عنوان این حق را به رسمیت نمی‌شناسد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی اضافه کرد: از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنم که به این موضوع توجه داشته باشند و قوانین لازم برای احقاق حق ورزش و به ویژه فوتبال را به تصویب برسانند.

اصولی بیان کرد: وقتی از فساد در ورزش صحبت‌ می‌کنیم، مصادیق آن در ذهنمان هست اما وقتی راه تامین درآمد را می‌بندیم، به مشکل برمی‌خوریم. وقتی بخش خصوصی وضعیت را می‌بیند، در این راه سرمایه‌گذاری نمی‌کند زیرا راهی برای بازگشت هزینه نمی‌یابد. اگر به دنبال مبارزه با فساد در ورزش هستیم، باید حق پخش مسابقات ورزشی به تیم‌ها پرداخت شود تا خود زمینه‌ساز مقابله با فساد گسترده در فوتبال کشور باشد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه