سرخط خبر

» آخرین خبر » حقوق ورزشکاران المپیکی دو برابر می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۱

 کد خبر: 35232

حقوق ورزشکاران المپیکی دو برابر می‌شود

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: ما در شش ماه دوم سال جاری، ورزشکارانی که هنوز در کورس کسب سهمیه المپیک هستند را رصد و حمایت خواهیم کرد، همچنین در این رابطه حقوق ورزشکارانی که پیش از این نیز حقوق دریافت می‌کردند، دو برابر می شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در جلسه بررسی و تحلیل المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور که با حضور مدیرکل دفتر استعدادیابی و آموزش‌های پایه وزارت ورزش وجوانان برگزار شد، اظهار کرد: جای خوشحالی دارد که طرح المپیاد استعدادهای برتر، امسال هم برگزار شد، این طرح به سمت پختگی می‌رود تا استعدادهای برتر شناسایی و آنها را به سمت المپیک و مسابقات جهانی هدایت کند.

وی ادامه داد: استان‌ها هم فکر نمی‌کردند طرح این گونه پیش رود، در این رابطه جا دارد از دفتر استعداد یابی و آموزش‌های پایه وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری چنین طرح منسجم و برنامه‌ریزی شده، تشکر کنم. ما برای ارتقا در المپیک راهی جز المپیاد استعدادهای برتر نداریم. اگر در مسیر درست گام برداریم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. باید از این دستاورد بزرگ استفاده کنیم برای نتیجه گیری در این حوزه نیاز به سرمایه گذاری است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه استان‌ها باید برای استعدادهای برتر برنامه ریزی کنند، خاطرنشان کرد: باید بخشی از بودجه ورزشی برای هدایت ورزشکاران هزینه شود، هیئت‌ها باید ورزشکارانی که مقام آوردند معرفی کنند تا از آنها حمایت شود.

فتاحی تصریح کرد: تعداد مدال‌های ما در دومین دوره از المپیاد استعدادهای برتر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد اما تعداد نقره و برنز بیشتر بود. اگر نقاط ضعف را شناسایی و کمی بیشتر دقت می‌کردیم شاید اتفاق بهتری رقم می‌خورد.

وی  تاکید کرد: در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور برخی ورزشکاران جدید را معرفی کردیم ما هر چه قدر روی شناسایی این موضوع کار کنیم باز هم خراسان رضوی پتانسیل دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: ما در شش ماه دوم سال جاری، ورزشکارانی که هنوز در کورس کسب سهمیه المپیک هستند را رصد و حمایت می‌کنیم، همچنین در این رابطه حقوق ورزشکارانی که پیش از این نیز حقوق دریافت می‌کردند، دو برابر می شود.

فتاحی عنوان کرد: باید از کار بزرگ استانداری و حمایت از ورزشکاران که بازتاب خوبی در کشور داشت، تشکر کرد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه