سرخط خبر

» آخرین خبر » حضور پرتعداد خراسانی‌ها در اردوی‌ تیم‌های ملی تنیس روی میز

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۸

 کد خبر: 43706

حضور پرتعداد خراسانی‌ها در اردوی‌ تیم‌های ملی تنیس روی میز

تنیس‌روی‌میز خراسان رضوی همیشه با دختران قهرمان خود در کشور مطرح بوده است که در رده‌های مختلف به تیم‌های ملی راه پیدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، تنیس‌روی‌میز خراسان رضوی همیشه با دختران قهرمان خود در کشور مطرح بوده است که در رده‌های مختلف به تیم‌های ملی راه پیدا کرده‌اند.

هم‌اکنون نیز 5 دختر مشهدی به‌‌همراه یک مربی استان در اردوهای مختلف ملی حضور دارند تا بتوانند راهی رقابت‌های بین‌المللی شوند. در تنیس‌روی‌میز بزرگ‌سالان، مهشید اشتری، ستاره جوان این رشته، این‌روزها حسابی در حال تمرین است تا خود را برای قهرمانی آسیا آماده کند.

مهشید اشتری از خراسان رضوی، ندا شهسواری از کرمانشاه، مریم فرعی و پریناز حاجیلو از البرز، ملیکا کرمی از تهران و شیما صفایی از همدان از 14‌شهریور‌ تمرینات خود را زیرنظر حمیده ایرانمنش به میزبانی شهر رفسنجان آغاز کردند و تا فردا نیز در این اردو حضور دارند.

در همین هفته رئیس فدراسیون و نایب‌رئیس فدراسیون از این تمرینات دیدن کردند. مسابقات تنیس‌روی‌میز قهرمانی آسیا از ۶ تا ۱۳‌مهر در دوحه قطر برگزار می‌شود. این مسابقات انتخابی قهرمانی تیمی جهان در سال‌۲۰۲۲ نیز هست؛ از‌این‌رو تیم ایران باید به‌دنبال گرفتن این سهمیه باشد. تیم ایران در‌صورتی‌که جزو ۱۰ تیم برتر مسابقات باشد، می‌تواند سهمیه تیمی قهرمانی جهان را نیز کسب کند.

در رده نوجوانان نیز دختر پینگ‌پنگ‌باز مشهدی به اردوی تیم ملی فراخوانده شد. اردوی تیم ملی نوجوانان دختر کشور از 24‌شهریور تا سوم مهر به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود. یکتا ادیبیان، ورزشکار مشهدی، نیز تنها‌نماینده خراسان رضوی در تمرینات تنیس‌روی‌میز نوجوانان است که در کنار 9 ورزشکار دیگر به تمرین می‌پردازد. او در اردوی پیشین که در تهران برگزار شد نیز حضور داشت.

اما در بخش پاراتنیس‌روی‌میز نیز دختران استان در حال درخشش هستند. اردوی تیم ملی جوانان دختر قرار است برگزار شود که خراسانی‌ها سهم زیادی در این اردو دارند. مهتاب رمضانی، زهرا انصاریان و نرگس قابلی به‌عنوان بازیکن و فرزانه طبسی به‌عنوان مربی از این استان به اردو دعوت شده‌اند. آن‌ها باید از 27 شهریورماه تا 7 مهرماه در اردوی تمرینی تیم ملی حضور داشته باشند که به میزبانی تهران برگزار می شود. فاطمه محمدی و حنانه نجاتی نیز از یزد و تهران دیگر‌اعضای دعوت‌شده به تیم ملی هستند. سیما لیموچی نیز مدیر فنی و مربی دختران خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه