سرخط خبر

» آخرین خبر » حضور دو نماینده از خراسان رضوی در لیگ بیستم کشتی قطعی شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۲۱:۲۸

 کد خبر: 38366

حضور دو نماینده از خراسان رضوی در لیگ بیستم کشتی قطعی شد

با مساعدت استاندار خراسان رضوی دو نماینده از این استان در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی سال 99 حضور پیدا می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، در ادامه نشست‌هایی که رییس سازمان لیگ کشتی با مسئولان سیاسی و ورزشی استان‌های مختلف برای رایزنی در جهت حضور تیم‌های قدرتمند در بیستمین دوره لیگ برتر کشتی طی هفته‌های اخیر برگزار شده، امروز عبدالمهدی نصیرزاده با حضور در استانداری خراسان رضوی با علیرضا رزم‌حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این نشست فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی، مسعود ریاضی رییس هیات کشتی استان خراسان رضوی، هادی عامل گزارشگر و کارشناس برجسته کشتی ایران و جواد یزدانی‌نیا نایب رییس سازمان لیگ کشتی نیز حاضر بودند.
مسعود ریاضی، رییس هیات کشتی استان خراسان‌ رضوی با اشاره به حضور تیم تا ثبت جهانی توس در لیگ برتر کشتی آزاد سال 98 گفت: سال گذشته با حمایت شهرداری مشهد توانستیم تیم قدرتمندی را روانه لیگ برتر کنیم، اما امسال به دلیل هزینه هایی که کرونا به شهرداری تحمیل کرده، توان حمایت از سوی شهرداری وجود ندارد. برای حضور در لیگ کشتی تنها راه استفاده از پتانسیل بخش خصوصی با حمایت و راهکارهای استانداری است.
فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: سال گذشته تیم کشتی استان هواداران زیادی داشت و امسال نیز خیلی از مردم پیگیر تیم کشتی هستند. البته سال قبل حق نماینده خراسان رضوی بیشتر از جایگاه چهارمی لیگ بود. با توجه به پیشینه قوی کشتی در استان از آقای استاندار تقاضا می‌کنم که برای تداوم حضور در لیگ کشتی حمایت لازم را داشته باشند.
در ادامه این نشست نصیرزاده خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: ورزش یکی از معدود معقوله‌هایی است که می‌تواند ایران را جزو کشورهای برتر جهان قرار دهد. با احتساب طلای کمیل قاسمی در المپیک لندن کاروان ایران به مقام چهاردهم رسید و بهترین نتیجه تاریخ به دست آمد. حالا در نظر بگیرید 75 درصد مدال‌های کاروان ایران در لندن را کشتی کسب کرد. کشورهایی همچون مالزی و سنگاپور برای معرفی خودشان به دنیا در ورزش هزینه می‌کنند. شما در نظر بگیرید حدود 70 درصد مدال‌های تاریخ ایران در المپیک را کشتی کسب کرده و جایگاه و وجاهت بالایی برای کشور به وجود آورده است.
وی افزود: در طول تاریخ تنها طلای المپیکی استان خراسان رضوی هم از همین رشته کشتی به دست آمده. کشتی در خراسان رضوی فراتر از ورزش است و از شما انتظار می رود که به مطالبه مردم پاسخ دهید. به همین خاطر از شما تقاضا می‌کنم مثل سال گذشته با همت خود زمینه حضور نمایندگان کشتی استان خراسان رضوی در لیگ برتر کشتی را فراهم آورید.
سپس رزم‌حسینی لب به سخن گشود و گفت: حتما برای حضور شایسته نمایندگان کشتی استان در لیگ کشتی حمایت خود را دریغ نمی‌کنیم. به جز محدودیت‌های مالی اگر در بخش دیگری هم محدودیتی وجود دارد، استانداری می تواند کمک کند. به هر حال کشتی در استان خراسان رضوی قدمت خاصی دارد و مردم هم نشان دادند که به این رشته علاقه دارند.
در پایان این نشست لوح تقدیری از طرف رییس فدراسیون و همچنین مدال‌های مسابقات جام باشگاههای جهان سال گذشته به عنوان یادبود از سوی رییس سازمان لیگ کشتی به استاندار خراسان رضوی اهدا شد.
همچنین با مساعدت استاندار خراسان رضوی مقرر شد دو نماینده از این استان در لیگ کشتی آزاد و فرنگی سال 99 شرکت کنند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه