سرخط خبر

» آخرین خبر » حضور بانوان پارا وزنه برداری خراسان رضوی در مسابقات کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۷

 کد خبر: 36862

حضور بانوان پارا وزنه برداری خراسان رضوی در مسابقات کشور

بانوان وزنه‌بردار خراسانی برای حضور در اولین دوره مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری زنان معلول کشور آماده می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، برای اولین‌بار در تاریخ ورزش کشور، مسابقات وزنه‌برداری بانوان معلول و جانباز برگزار می‌شودو در این راستا تا ماه گذشته بیش از ۸ استان برای حضور در این رقابت‌ها اعلام‌آمادگی کردند، موضوعی که در اولین دوره می‌توان به فال نیک گرفت.

زهرا اسلامی، نایب‌رئیس بانوان هیئت جانبازان و معلولین خراسان رضوی، دراین‌ خصوص گفت: برای شروع فعالیت بانوان معلول در رشته وزنه‌برداری، نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بانوان وزنه‌بردار ۲۵ دی‌ماه در محل فدراسیون و به میزبانی تهران برگزار می‌شود و به‌مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت. بعد از برگزاری این رقابت‌ها، استعداد‌های برتر شناسایی و به تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی افزود: از مدت‌ها قبل ورزشکاران ما تمرینات خود را در مشهد آغاز کردند که روز گذشته در محل تمرینات آن‌ها حاضر شدیم، خدارا شکر شرایط خوبی وجود دارد و جزو استان‌هایی بودیم که از این طرح و شروع وزنه‌برداری بانوان استقبال کردیم. این رشته هنوز بین بانوان شناخته نشده، اما به‌مرور قطعا ورزشکاران بیشتری جذب این ورزش خواهند شد.

اسلامی تصریح کرد: از اوایل سال انجمن وزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولین قول راه‌اندازی این رشته برای بانوان را داده بود که خوشبختانه وعده آن‌ها عملی شد. از مدت‌ها قبل ۲ بانوی ایرانی، خانم‌ها مژگان نصیری و حدیث شکوهی در دوره‌های آموزش بین‌المللی داوری و مسئول فنی مسابقات پاراوزنه‌برداری در رقابت‌های غرب آسیا حاضر شدند و یک دوره داوری درجه۳ پاراوزنه‌برداری بانوان، آذرماه با حضور ۱۸ شرکت‌کننده از استان‌های مختلف در فدراسیون برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از آن دوره مربیگری درجه۳ ویژه بانوان با حضور ۴۱ شرکت‌کننده از ابتدای دی‌ماه پیگیری شد که نمایندگانی از خراسان رضوی در این دوره حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه