سرخط خبر

» آخرین خبر » حجاب برای دختران تکواندوکار ایران، مانع نیست/ همدلی رمز موفقیت در تکواندو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۳:۲۶

 کد خبر: 34116

حجاب برای دختران تکواندوکار ایران، مانع نیست/ همدلی رمز موفقیت در تکواندو

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: حجاب و تقیدات مذهبی برای دختران ما مانعی نیست چرا که در مسابقات اخیر در رده سنی نونهالان، دختران ما حتی توانستند از پسران پیشی بگیرند و ما این موضوع را به همه دنیا ثابت کردیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سید محمد پولادگر در مجمع انتخاب رئیس هیئت تکواندو استان اظهار کرد: شرکت 16 کاندیدا در این مجمع نشان دهنده دغدغه مندی خانواده تکواندو در استان است و ظرفیت مناسب این رشته را در خراسان رضوی بیان می‌کند.

وی افزود: به واسطه موفقیت های پی در پی کسب شده در تکواندو و سرمایه گذاری که در سال های اخیر به ویژه در رده های پایه این رشته انجام شده، چنین شور و اشتیاقی در خراسان رضوی و سایر استان ها به وجود آمده است.

رئیس فدراسیون تکواندو بیان کرد: تکواندو تنها رشته المپیکی است که در دو بخش آقایان و بانوان، حداقل تا رده سنی نوجوانان در کسب عناوین و کیفیت آن ها برابر می‌باشد.

پولادگر ادامه داد: حجاب و تقیدات مذهبی برای دختران ما مانعی نیست چرا که در مسابقات اخیر در رده سنی نونهالان، دختران ما حتی توانستند از پسران پیشی بگیرند و ما این موضوع را به همه دنیا ثابت کردیم.

وی اضافه کرد: یکی از دختران ما در مسابقات جهانی اخیر، عنوان فنی ترین بازیکن را از آن خود کرد و این سطح از توانمندی را در دو بخش آقایان و بانوان شاهد هستیم.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه جایگاه امروز ما در آسیا و جهان جز با همدلی و وفاق بدست نیامده گفت: جایگاه رفیع ایران در تکواندو دنیا با همدلی خانواده این رشته بدست آمده و جز با همراهی و همدلی پایدار نمی‌ماند و اگر کسی بخواهد در این بین به دنبال منافع شخصی خودش باشد، هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد.

پولادگر تصریح کرد: تکواندو بعد از المپیک ریو روز های سختی را پشت سر گذراند چرا که در داخل این خانواده بی انصافی هایی شکل گرفته بود و سیاه نمایی انجام می‌شد.

وی در خصوص وضعیت استان نیز اظهار کرد: رنکینگ خراسان رضوی در کشور در سال 89، رتبه 29 بوده که این رتبه در سال 96 به رتبه 3 ارتقا پیدا کرد و استان در بین برترین های کشور قرار دارد.

رئیس فدراسیون تکواندو بیان کرد: اعضای این مجمع باید پیگیر موضوعات تکواندو باشند و صرفا برای شرکت در مجمع حاضر نشوند، همچنین باید در طول 4 سال، رئیس هیئت را در این مسیر سخت تنها نگذارند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه