سرخط خبر

» آخرین خبر » جلسه ستاد ویژه بزرگداشت دهه فجر برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۲:۲۸

 کد خبر: 29179

جلسه ستاد ویژه بزرگداشت دهه فجر برگزار شد

اولین جلسه ستاد ویژه بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی اظهار کرد: بیش از 700 برنامه فرهنگی و ورزشی در دهه مبارک فجر درخصوص جامعه مخاطب وزارت ورزش و جوانان در سطح استان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد انقلاب نشانه پختگی و کارآمدی نظام است، افزود: رسالت جامعه ورزش و جوانان بواسطه کارکردهای مختلفی که ورزش در جامعه دارد آن هم در برهه زمانی که مردم مشکلات زیادی دارند، بسیار پررنگ و سنگنی می‌باشد که در این راستا باید برنامه ها بگونه ای طراحی و تدوین شود که نه تنها با مشارکت حداکثری مردم همراه باشد بلکه نشاط و شادمانی و امید را در این ایام برای مردم به ارمغان بیاورد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی با اشاره به شعار چهل سال ورزش چهل سال افتخار عنوان کرد: مهم ترین رویکرد ما در اجرای این طرح ها باید بر اساس همین شعار باشد که در این رابطه باید از هر فضا و حوزه ورزشی در این چارچوب استفاده کرد.

عزیزی با بیان اینکه برنامه هایی از سوی وزارت ورزش ابلاغ شده که ناظر بر مصوبات کارگروه ملی ورزش و جوانان است، تصریح کرد: برنامه ها و اقدامات ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بر اساس این دستورالعمل در 9 محور دسته بندی شده است که در یک نگاه کلی در سه بخش قابل دسته بندی است.

وی ادامه داد: که بخش اول در حوزه تبیینی است که باید بیشترین استفاده و ظرفیت را از آن داشته باشیم و نقش هیئت ها، سازمان های مردم نهاد و بسیج ورزشکاران در این خصوص بسیار پر اهمیت است و باید فضا ها و اماکن ورزشی را برای فضا سازی بصری به نحو مطلوب سامان داد همچنین بحث تقدیر از پیشکسوتان و قهرمانان باید در اولویت قرار گیرد و تهیه کلیپ از افتخارات 40 ساله انقلاب به منظور استفاده در رسانه مورد توجه قرار بگیرد .

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی در خصوص برنامه های حوزه جوانان در دهه فجر اضافه کرد: تجلیل از 40 جوان نخبه، برگزاری چهارمین مسابقات قرآن و برنامه چلچراغ که بازدید از 40 خانواده های مکرم شهدا در سطح استان می‌باشد از جمله برنامه های استان در حوزه جوانان است همچنین جشنی برای شورای اداری بوسیله سازمان های مردم نهاد برگزار خواهد شد.

احمد صالح نژاد،رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: بیش از 70 برنامه توسط اداره و هیئت ها در دهه فجر صورت خواهد گرفت که تعداد زیادی از آنها در قالب دستور العمل وزارت نیز می‌باشد، در این راستا افتتاح پروژه ها، ورزش های همگانی از جمله برنامه هایی است که در ایام دهه فجر صورت خواهند گرفت.

امانی، رئیس گروه توسعه ورزش همگانی در پایان گفت:با توجه به اینکه ورزش همیشه در اولویت دهه فجر بوده و خراسان رضوی در سال گذشته استان برتر در برگزاری دهه فجر انتخاب شد طی مکاتبات با شهرستان ها بالغ بر 350 برنامه ورزشی در استان در حال برنامه ریزی است.

وی افزود: پیاده روی بزرگ خانوادگی که در قالب صبح نشاط برگزار میشود، برنامه کوهپیمایی خانوادگی،برنامه 28 شهرستان و 28 پیاده روی عمومی و همچنین حضور 12 رئیس شهرستان در برنامه دهه فجر از جمله فعالیت ها در این ایام می‌باشد.

امانی ادامه داد: 4 میزبانی مسابقات قهرمانی کشور نیز در این ایام در استان صورت می‌گیرد همچنین برگزاری دومین المپیاد ورزشی کشور که سال گذشته با حضور 100 هزار نفر انجام شد، امسال نیز صورت خواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه