سرخط خبر

» آخرین خبر » جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی استان برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۵:۵۱

 کد خبر: 17361

جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی استان برگزار شد

جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی استان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های استان در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان با حضور صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان، بخشی محبی معاون دادستان مشهد،  بکائیان و گلدوزیان روسای‌ […]

جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی استان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های استان در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان با حضور صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان، بخشی محبی معاون دادستان مشهد،  بکائیان و گلدوزیان روسای‌ هیئت‌های ورزشی پزشکی ورزشی و پرورش اندام، مدیر حراست اداره کل ورزش و جوانان و نماینده دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد. تعداد زیاد درخواست مجوز و نبود قانونی با محوریت پراکندگی و حوزه فعالیت باشگاه‌ها، عدم فعالیت سامانه تلفنی دریافت گزارشات، ایجاد بستر سنجش سلامت مربیان، تقویت تیم‌های بازررسی، ایجاد نظام درجه بندی باشگاه‌ها در سطوح مختلف و اطلاع رسانی گسترده به مردم با محوریت اطعلاع از تخلفات باشگاه‌ها از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

پیشگیری تنها با فرهنگ سازی

در این جلسه ابتدا کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار کرد: در هیچ دوره‌ای آنقدر امکانات و اعتبار برای نظارت و بازررسی کامل تمامی باشگاه‌های ورزشی وجود نداشته و قطعا هیچ ارگان دولتی نمی‌تواند به طور دقیق به تخلفات رسیدگی کند اگر در این راه مردم کمک نکنند. امروز در شهر مشهد باشگاه‌های متعدد ورزشی در حال فعالیت هستند و تنها راه جلوگیری از تخلفات راه اندازی سامانه گزارش تخلفات و اطلاع رسانی نکات مورد نیاز به مردم است.

وی افزود: نقش مربیان در مسیر ورزشکاران در ابعاد فنی و اخلاقی غیر قابل انکار است باید مربیان در حوزه فرهنگ سازی و پیشگیری از انحراف ورزشکاران به سمت مواد نیروزا و غیر مجاز فعال شوند.

صبوریان ادامه داد: شاید برخی افراد از لحاظ جسمی توانایی ورزش سنگین را نداشته باشند اما در باشگاه هنوز بستر سنجش سلامت به وجود نیامده است همچنین نیاز است که مربیان هم در شرایط فعلی تست‌ها سلامت بدهند زیرا باشگاه از دید خانواده‌ها مکانی ایمن و سالم برای فرزندان است و ما باید این سلامت را تامین کنیم.

رشد مشارکت مردمی، نظارت را تقویت می‌کند

بخشی محبی معاون دادستان مشهد در پیشگیری از وقوع جرم در این جلسه عنوان کرد: هیات‌های ورزشی به عنوان متولیان هر رشته ورزشی هنوز اختیارات و ابزار‌های قانونی برای مقابله با تخلفات و مقابله با تخلف‌های ورزشی را ندارند به همین دلیل تا درستگاه‌های دولتی بخواهند ورود کنند معمولا کمی روند برخورد و اقدام در جهت جلوگیری از وقوع جرم کند می‌شود.

وی افزود: نظارت بر باشگاه‌های ورزشی مسئله‌ای مهم و جدی است اما با اینکه بنا شده تا تمامی امکانات در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در حوزه نظارت باشگاه‌ها فعال شود ما بازهم نیاز به کمک مردم و سازمان‌های مردم نهاد داریم.ستاد نظارت باید شماره‌ای منحصر به فرد برای ثبت و دریافت گزارشات مردمی در حوزه تخلفات باشگاه‌ها راه اندازی کند.

بخشی محبی تاکید کرد: قانون در برابر همه یکسان است و باید بدون زدوبند با همه متخلفان برخورد شود. با توجه به حساسیت موضوع قطعا با تمامی توزیع کنندگان و فروشندگان مکمل‌‎ها‌ی غیر مجاز در داخل و خارج از باشگاه برخورد خواهد شد و قطعا در این راه مردم می‌توانند همراه ما باشند.ارسال دیدگاه