سرخط خبر

» آخرین خبر » جلب حداکثری حمایت‌های استانی برای تقویت فوتبال

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۶

 کد خبر: 31981

جلب حداکثری حمایت‌های استانی برای تقویت فوتبال

رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی گفت: از جایگاه ریاست هیئت فوتبال استان برای حمایت استفاده خواهیم کرد و علاوه‌ بر ظرفیت شورای شهر و مدیریت شهری مشهد که پیشتر هم پای کار بوده، پشتیبانی سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی را هم جلب می‌کنیم تا موجبات تقویت فوتبال خراسان رضوی به بهترین شکل فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، احسان اصولی با حضور در برنامه صدای ورزش رادیو خراسان رضوی ضمن تقدیر از اقبال اعضای مجمع هیئت فوتبال استان در انتخابات اخیر، اظهار کرد: امیدوارم با همراهی، هم‌افزایی و همدلی که در بین تمامی اهالی و علاقه‌مندان به فوتبال ایجاد خواهیم کرد، بتوانیم موجبات سربلندی و اعتلای روز افزون و بیش از پیش این رشته ورزشی استان را فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه پدیده فوتبال دارای دو جنبه بوده که یکی از آن‌ها، حوزه فنی و تخصصی و دیگری حوزه اجتماعی است، گفت: فوتبال در استان خراسان رضوی از ظرفیت‌ها و استعدادها و توانمندی‌های بی‌نظیر و قابل توجهی در زمینه‌های مختلف اعم از داور، مربی، بازیکن و باشگاه برخوردار است که باید با کمک یکدیگر این ظرفیت‌ها را شکوفاتر کنیم.

اصولی در خصوص جنبه اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: به تبع توجه به فوتبال، می‌توان توجهات زیادی را به خود جلب کنیم و از این طریق امکانات و منابع مناسبی را در جهت تقویت حوزه فنی بکار گرفت.

رئیس هیات فوتبال استان خراسان رضوی افزود: پیرو همین موضوع، مهمترین برنامه خود را ایجاد فضای مطالبه عمومی در بین تمامی مدیران و مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان قرارداده‌ایم تا پای کار بیایند چراکه اهمیت قائل شدن برای فوتبال، بخش زیادی از جوانان و علاقه‌مندان سنین مختلف را مورد خطاب قرار می‌دهد و موجب ایجاد رضایت‌مندی در جامعه می‌شود؛ این جلب رضایت، آثار و تبعات اجتماعی بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت.

اصولی تصریح کرد: با تبیین اهمیت فوتبال، امکانات مختلف استانی اعم از منابع مالی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیار سریعتر و آسان‌تر در اختیار اهالی فوتبال قرار می‌گیرد و فرصت خوبی برای شکوفایی ظرفیت‌های نقاط مختلف استان، به ویژه شهرستان‌ها مهیا خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم بهره‌گیری حداکثری از تجربیات، ظرفیت‌ها و دانش پیشکسوتان فوتبال، خاطرنشان کرد: در عین حال، جوانگرایی و توجه به نسل جوان را در دستورکار خود قرار داده‌ایم؛ بدون شک جوانان به بهترین شکل می‌توانند سیاست‌گذاری‌ها و جهت‌دهی های تبیین شده از سوی پیشکسوتان را اجرایی کنند.

اصولی افزود: خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل جوانان ما دستاوردهای بسیار در پی دارد و در سطح هیات فوتبال از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

*** جلب حداکثری حمایت‌های استانی برای تقویت فوتبال

رییس جدید هیات فوتبال استان خراسان رضوی در ادامه صحبت‌های خود به تشریح برنامه‌ها برای حمایت از تیم‌های استان پرداخت و گفت: این حمایت را پیشتر به جهت مسئولیت خود در شورای شهر مشهد داشته‌ایم که تیم فوتبال پدیده بارزترین نمود آن است.

اصولی اظهارکرد: آسیایی شدن تیم فوتبال پدیده مواهب خوبی برای استان به دنبال خواهد داشت و فضای بانشاطی را رقم خواهد زد؛ اتفاقی که با محقق شدن آن، رویدادی تاریخی و در خاطره همه ماندگار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حمایت‌های مدیریت شهری علاوه بر تیم پدیده، شامل تیم‌های دیگر ورزشی استان هم شد، افزود: بدون شک از جایگاه ریاست هیئت فوتبال استان نیز برای حمایت استفاده خواهیم کرد و علاوه‌ بر ظرفیت شورای شهر و مدیریت شهری مشهد که پیشتر هم پای کار بوده و خواهند بود، پشتیبانی سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی را هم جلب می‌کنیم تا موجبات تقویت فوتبال خراسان رضوی به بهترین شکل فراهم شود.

اصولی خاطرنشان کرد: در همین راستا، دیدارهایی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار خراسان رضوی و مدیران استانی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان نیز قول‌های مساعدی داده که از جمله آن‌ها می‌توان به پایدار شدن اعتبار احداث 100 زمین چمن مصنوعی در استان اشاره کرد، گفت: لذا درخواست کردیم تا این اعتبار در اختیار هیات فوتبال استان قرار گیرد در سطح شهرستان‌ها تقسیم و ظرفیت‌های مناسبی ایجاد کنیم.

مجموعه ورزشی تختی دیگر محور سخنان رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی در این گفت‌وگو بود و اصولی با بیان اینکه این مجموعه، مکانی تاریخی، نوستالژیک و دارای جایگاه بالا در هویت شهر مشهد است، افزود: مجموعه ورزشی تختی را به عنوان یک نشان شهری می‌دانیم و برای آن ارزش والایی قائل هستیم.

اصولی افزود: به منظور احیای این مجموعه با اداره کل ورزش و جوانان استان و مجموعه مدیریت شهری مشهد وارد گفتگو شده‌ایم تا ضمن انعقاد تفاهم‌نامه‌ای 3 جانبه، ورزشگاه تختی را فعال‌تر و پویاتر کنیم.

رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این مجموعه از ظرفیت‌های متنوعی برای درآمدزایی برخوردار است که در همین راستا می‌توانیم با شهرداری به تعامل برسیم و ازفضاهای بلااستفاده بهره‌برداری مناسبی شود.

اصولی گفت: موقعیت و جایگاه ورزشگاه تختی به نحوی است که می‌تواند جنبه‌های زیادی داشته باشد و لذا فوتبال دوستان مشهدی مطمئن باشند که این مجموعه با جلب اعتبارات دولتی و شهری و جذب سرمایه‌گذار احیا خواهد شد.

* شهرستان‌ها، محور رشد و ارتقای فوتبال استان هستند

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه یکی از محوری‌ترین و مهمترین فعالیت‌های خود را حمایت از فوتبال شهرستان‌ها می‌دانیم، اظهارکرد: شهرستان‌ها موجب رشد و ارتقاء فوتبال استان می‌شوند؛ استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری در 29 شهرستان خراسان رضوی وجود دارند که توجه به آن‌ها شانس فوتبال استان را برای کسب افتخار و معرفی ستاره در سطوح مختلف افزایش می‌دهد.

اصولی تاکید کرد: از این فرصت باید به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها را تقویت کنیم.

وی از آغاز سفرهای شهرستانی خود در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: هر شهرستان برنامه منحصر به فرد خود را خواهد داشت.

اصولی با بیان اینکه صنایع مادر و بزرگ متعددی در استان خراسان رضوی و شهرستان‌های مختلف آن فعال هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به صنایع فولاد نیشابور، ایران خودرو، سیمان شهرستان‌های مختلف، سنگان خواف و … اشاره کرد، افزود: متصدیان این صنایع باید مسئولیت اجتماعی خود را در قبال جوانان و نوجوانان استان ایفا کنند و مسئولیت‌پذیری خود را بروز دهند.

تلاش می‌کنم استان خراسان در لیگ دسته یک فوتبال کشور صاحب نماینده شود

فعالیت تیم فوتبالی از استان خراسان در لیگ دسته یک کشور برای سال آینده، شیرین‌ترین خبر ممکن برای فوتبال دوستان خراسانی بود که رئیس هیئت فوتبال استان در گفتگو امروز خود به آن اشاره کرد و گفت: روز گذشته اولین مذاکرات خود با یکی از سرمایه‌گذاران خوش‌نام خراسانی را آغاز کردیم؛ مقدمات بحث‌ها شروع شده و امیدواریم در فصل جدید لیگ دسته یک، تیمی به نمایندگی از فوتبال استان حضور داشته باشد.

اصولی خاطرنشان کرد: اولویت ما در این خصوص شهرستان‌ها هستند و سعی خواهیم کرد که تیمی در قالب شهرستان‌های استان داشته باشیم؛ شهرستان‌های ما از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار هستند و کافی است به سراغ آن‌ها برویم و مزیت های تیم‌داری را برایشان روشن کنیم.

* فوتبال و فوتسال بانوان استان جایگاه واقعی خود را بازخواهد یافت

اصولی در بخش دیگری به تشریح رویکردهای حمایتی خود از حوزه فوتبال بانوان پرداخت و اظهارکرد: حمایت از ورزش بانوان را از آغاز فعالیت خود در شورای شهر مشهد پیوسته مورد توجه داشته‌ام و در مسئولیت جدید نیز آن را به سطح استان تسری خواهیم داد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت خوبی که در حوزه فوتسال و فوتبال بانوان استان وجود دارد، گفت: تیم فوتسال خوبی داشتیم که متاسفانه در لیگ اخیر نتایج مناسبی نگرفت و درگیر مسائل حاشیه‌ای شد؛ در بحث مربی و داور نیز افراد به‌نامی در عرصه ملی و بین‌المللی داریم که باید در جهت فعالتر شدن این ظرفیت ها گام برداریم.

رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی تاکید کرد: توجه به ورزش بانوان بویژه در زمینه رشته پرهیجان فوتبال، آثار مثبت مختلفی را در ابعاد گوناگون بهمراه خواهد داشت.

اصولی افزود: در این زمینه از لحاظ فنی شرایط بسیار خوبی داریم و مذاکراتی نیز انجام شده و پیگیری خواهیم کرد تا بتوانیم جایگاه درخوری برای بانوان استان در فدراسیون فوتبال ایجاد کنیم.

**** معافیت تیم‌های پایه فوتبال شهرستان از پرداخت هزینه ورودی به لیگ استان

اصولی در خصوص حمایت از تیم‌های پایه نیز گفت: این رویکرد را با مصوبه اخیر شورای شهر درخصوص حمایت از آکادمی‌های فوتبال دنبال کرده‌ایم و به زودی به سطح استان تعمیم خواهیم داد.

وی افزود: در این زمینه بزرگان و پیشکسوتان فوتبال استان پیشنهادات و طرح هایی ارائه داده‌اند و سرمایه‌گذارانی نیز آماده فعالیت هستند؛ مدیریت شهری مشهد مقرر شده به منظور جذب استعدادهای فوتبالی در مناطق حاشیه شهر، حق انتفاع و بهره‌برداری زمین‌هایی را برای مدت‌های 20 تا 25 سال به آکادمی‌های فوتبال واگذار کند.

اصولی خاطرنشان کرد: مشابه این طرح را در شهرستان‌های دیگر استان، به ویژه شهرستان‌های بزرگتر که امکانات بیشتری در اختیار شهرداری‌ها و دیگر نهادهای آنها قرار دارد، دنبال خواهیم کرد تا با استعدادیابی‌های مناسب، تیم‌های پایه قوی‌ داشته باشیم.

رییس جدید هیات فوتبال استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برای تامین منابع هیات استان نباید به شهرستان‌ها فشار بیاوریم، گفت: به اندازه‌ای که بار مالی این تیم‌ها کاهش یابد، شاهد شکوفایی بیشتر خواهیم بود لذا ورودی تیم‌های پایه شهرستان برای حضور در لیگ استان را رایگان خواهیم کرد.

*** تمامی تصمیمات بر پایه عقل و خرد جمعی خواهد بود

انتصابات هیات فوتبال موضوع آخری بود که اصولی در این گفتگو به آن پرداخت و گفت: همانطور که در دوران انتخابات گفتیم، مبنای کار خود را بر پایه خرد جمعی قرار می‌دهیم؛ لذا در تصمیمات خود از اکثر افراد صاحبنظر و ذی‌نفع و روسای هیات‌های فوتبال شهرستان‌ها بهره‌ خواهیم گرفت به نحوی که به صلاح فوتبال استان باشد.

اصولی با تاکید بر لزوم تقویت فضای همدلی و حرکت به سمت همگرایی، خاطرنشان کرد: موفقیت در بین تمامی عوامل در حوزه فوتبال استان تقسیم شده و هرکسی به سهم خود در این زمینه موثر است.

وی در خصوص کادر هیئت فوتبال استان نیز گفت: ما اصل را بر همکاری می‌دانیم و همه در جایگاه خود هستند مگر اینکه تمایلی به همراهی نداشته باشند.

رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی ضمن تقدیر از اهالی رسانه و صدای ورزش خراسان، اظهارکرد: رسانه‌‎ها نقش بسزایی در تنویر افکار عمومی دارند و لذا با توجه به همین اهمیت، در اولین اقدام، حکم سخنگوی هیات فوتبال استان صادر خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه