سرخط خبر

» آخرین خبر » جذب اعتبارات اشتغال‌زایی جوانان در خراسان رضوی فراهم شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۴

 کد خبر: 29059

جذب اعتبارات اشتغال‌زایی جوانان در خراسان رضوی فراهم شد

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی گفت: جذب تسهیلات اشتغال زایی جوانان در طرح تشکیل هسته های کار و زندگی به ارزش 5 میلیارد ریال در خراسان رضوی صورت گرفته که این اعتبارات به صورت هدفمند و در راستای سیاست عدالت ترجیحی وزارت در توجه به شهرهای کوچک و روستاها تخصیص داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در دیدار مدیر شعب بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی ضمن قدردانی از هماهنگی و تعامل بسیار سازنده این بانک، اظهار کرد: تشکیل هسته های کار و زندگی در واقع ایجاد یک زنجیره ارزش بر پایه توسعه کسب و کارهای کشاورزی در رسته پرورش دام سبک اصلاح نژاد شده می‌باشد که هم اکنون این طرح در شهرستان های گناباد و سرخس اجرا گردیده است.

وی با اشاره به نرخ بالای مشارکت جوانان روستایی در این طرح، بیان کرد:در این برنامه 200 نفر به راهبر شبکه اجتماعی رسالت معرفی شدند و با توجه به مشارکت بالای بانک قرض الحسنه رسالت، بسیاری از طرح ها با حمایت مستقیم این بانک و خارج از چارچوب تفاهم نامه به مرحله اجرا درآمد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: مجموعه بانک ها، نقش بسزایی در اجرای منویات دولت در ایجاد اشتغال فراگیر جوانان با توزیع هدفمند اعتبارات و نظارت مستمر بر فرایند اجرای طرح های اقتصادی دارند.

عزیزی افزود: تقویت بعد مسئولیت پذیری این بخش اثرگذار در تامین منابع مورد نیاز برای فرصت سازی و شکوفاسازی ظرفیت های موجود به نفع جوانان و جامعه را خواستاریم که در این راستا همکاری وزارت با بانک رسالت ،می تواند الگوی بسیار مناسبی در این بخش تلقی شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه