سرخط خبر

» آخرین خبر » تیم جوانان و بزرگ سالان خراسان رضوی، قهرمان و نایب قهرمان پیست کشور شدند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۹:۴۲

 کد خبر: 43754

تیم جوانان و بزرگ سالان خراسان رضوی، قهرمان و نایب قهرمان پیست کشور شدند

دختران دوچرخه سوار خراسانی در پیست آزادی کولاک کردند، آن ها رکورد زدند و لیلا حیدری یک تنه با 4 طلا تیم خراسان جوان را به قهرمانی رساند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رقابت های قهرمانی کشور پیست بانوان سال 1400 با حضور 50 ورزشکار در قالب 15 تیم استانی طی 2 روز در پیست آزادی پیگیری شد که در پایان رقابت های قهرمانی کشور خراسان‌رضوی به ترتیب در بخش های بزرگ سالان و جوانان به مقام نایب قهرمانی و قهرمانی دست یافت.

8 عنوان برتر برای تیم خراسان

تیم خراسان رضوی متشکل از آزاده مزاری، پارمیدا نیکفر و یگانه غلامرضایی در رده بزرگ سالان و لیلا حیدری و یکتا غلامرضایی در رده جوانان در این رقابت ها حضور داشت که زیرنظر افسانه سجادی به عنوان سرپرست و مربی تیم خراسان رضوی موفق شدند عناوین برتر را از آنِ خود کنند. در رده بزرگ سالان، خراسانی ها با 3 برنز به خانه بازگشتند که در مجموع تیمی بزرگ سالان به ترتیب تیم های خوزستان، خراسان رضوی و تهران اول تا سوم شدند. اما در بخش جوانان، رکاب زن استان نشان داد که ستاره بعدی ایران خواهد بود. لیلا حیدری به تنهایی 4 طلا و یک برنز در این رقابت ها کسب کرد و باعث شد در مجموع تیمی رده سنی جوانان خراسان رضوی قهرمان شود. کرمان و آذربایجان شرقی به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

رکوردزنی رکاب زنان جوان

در نخستین روز رقابت ها، قهرمانان رشته های اومینیوم، تیم اسپرینت و کایرین مشخص شدند که خراسانی ها خوش درخشیدند. مهم ترین اتفاق روز نخست رقابت ها، برگزاری مسابقات تیم اسپرینت با قوانین جدید بود که 3 ورزشکار در هر تیم حضور داشتند و در پایان تیم خراسان رضوی با ترکیب ساناز ایرانمنش، لیلا حیدری و یکتا غلامرضایی موفق شد با ثبت زمان یک دقیقه و 15 ثانیه، ضمن کسب مدال طلا در رده سنی جوانان، رکورد این رشته را در 2 رده سنی جوانان و بزرگ سالان به نام خود ثبت کند.

3 برنز برای بزرگ سالان استان

در رشته کایرین بزرگ سالان، آزاده مزاری از خراسان رضوی عنوان سومی را از آنِ خود کرد. ستاره زرگر و فروزان عبداللهی از خوزستان نیز اول و دوم شدند. در رشته اومینیوم بزرگ سالان هم رکاب زن خراسانی سوم شد. پارمیدا نیکفر، دوچرخه سوار مشهدی، روی سکوی سومی ایستاد و فروزان عبداللهی از خوزستان و ساجده سیاحیان از اصفهان نیز به قهرمانی و نایب قهرمانی رسیدند. در رشته اسپرینت بزرگ سالان خوزستان به قهرمانی رسید. تهران دوم شد و خراسان رضوی به عنوان سومی دست یافت. در بخش دور امتیازی بزرگ سالان، ساجده سیاحیان، دوچرخه سوار گلپایگانی، به مقام نخست دست یافت و فروزان عبداللهی از خوزستان دوم شد. مقام سوم نیز به ریحانه خاتونی از تیم آذربایجان شرقی رسید. در بخش اسکرچ بزرگ سالان، فروزان عبداللهی به مقام قهرمانی رسید. پریسا مجنونی و ساجده سیاحیان، نفرات دوم و سوم اسکرچ بودند. در تعقیبی انفرادی، مریم جلالیه از اصفهان بالاتر از ریحانه خاتونی و پریسا مجنوبی به مقام نخست رسید. در ماده تعقیبی انفرادی بزرگ سالان، مریم جلالیه، رکاب زن تیم اصفهان، با پیشی گرفتن از ریحانه خاتونی و پریسا مجنونی به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و در صدر این دسته ایستاد.

4 قهرمانی برای جوانان

در کایرین جوانان لیلا حیدری، ورزشکار تیم خراسان رضوی، به قهرمانی رسید. ساناز ایرانمنش از کرمان و ستایش وجدی از آذربایجان شرقی نیز دوم و سوم شدند. در اومینیوم جوانان، خراسان رضوی مدالی کسب نکرد. آریانا ولی نژاد از قم، پانته آ قلی پور از همدان و ساناز ایرانمنش از کرمان اول تا سوم شدند. در ماده اسپرینت جوانان هم خراسان رضوی و کرمان به قهرمانی مشترک رسیدند و خراسانی ها رکورد جدیدی را ثبت کردند. آذربایجان شرقی و البرز نیز دوم و سوم شدند. در دور امتیازی جوانان، آریانا ولی نژاد مقام قهرمانی را به دست آورد. پانته آ قلی پور در رده دوم این بخش قرار گرفت و ساناز ایرانمنش در رده سوم ایستاد. در اسکرچ جوانان، پانته آ قلی پور مقام قهرمانی را کسب کرد و ساناز ایرانمنش، رکا ب زن کرمانی، به همراه لیلا حیدری، دوچرخه سوار خوش آتیه خراسان رضوی، پشت سر قلی پور قرار گرفتند. در ماده تعقیبی انفرادی جوانان فاطمه دادگر، آریانا ولی نژاد و حنانه دادگر به ترتیب اول تا سوم شدند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه