سرخط خبر

» آخرین خبر » توسعه عمرانی مهم‌ترین هدف اداره ورزش وجوانان خواف است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۳:۰۳

 کد خبر: 33170

توسعه عمرانی مهم‌ترین هدف اداره ورزش وجوانان خواف است

رئیس اداره ورزش و جوانان خواف گفت: در بخش عمرانی توسعه و گسترش اماکن ورزشی و افتتاح و بهره برداری از زمین های چمن، سالن های ورزشی و خانه های ورزش روستایی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن شاهرخی در خصوص عملکرد این اداره در سال 97 اظهار کرد: در بخش ورزش های همگانی و در راستای توسعه و گسترش این ورزش، 80 همایش پیاده روی عمومی و اختصاصی در سطح شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: 120 همایش کوهنوردی نیز به مناسبت های مختلف در طول سال 97 در این شهرستان برگزار و در راستای بسط و گسترش ورزش همگانی و قهرمانی با دستگاه های مرتبط همکاری به عمل آمد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خواف بیان کرد: در بخش عمرانی نیز توسعه و گسترش اماکن ورزشی و افتتاح و بهره برداری از زمین های چمن، سالن های ورزشی و خانه های ورزش روستایی در دستور کار قرار گرفت.

شاهرخی اضافه کرد: در جهت ساخت و تجهیز سالن ها و اماکن ورزشی در دست احداث همچون روستای چاه گچی، سالن ولی آباد، زمین مینی فوتبال و تکمیل گود باستانی سلامی اقداماتی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در جهت نخبه پروری ورزشی و تلاش برای ارتقا رتبه کشور در مجامع بین المللی فعالیت هایی انجام شد که در این رابطه پایگاه های استعدادیابی در رشته های مختلف ورزشی راه اندازی کردیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان خواف افزود: برای رشد سرانه مالی و وضعیت سخت افزاری ورزش شهرستان، با بخش صنعت و بخش خصوصی جهت اسپانسرینگ همکاری داشته و در جهت تجهیز و ارتقا کیفیت اماکن ورزشی موجود تلاش کردیم.

شاهرخی در خصوص عملکرد این شهرستان در سال 98 نیز گفت: جشنواره ها و همایش های روستایی و بازی های بومی محلی در چهار بخش شهرستان در رشته های مختلف ورزشی از جمله فوتبال، والیبال، طناب کشی، درات، کبدی و بازی های بومی محلی خاص شهرستان برگزار شد.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال 3همایش پیاده روی و 5 همایش کوهنوری به مناسبت های مختلف در سطح این شهرستان صورت گرفت.
رئیس اداره ورزش و جوانان خواف عنوان کرد: در ایام نوروز مسابقات فوتسال جام محلات خواف در چمن مصنوعی این شهر و همچنین مسابقات مختلف ورزشی و بومی محلی به مناسبت هفته گرامیداشت معلم در این شهرستان برگزار شد.

شاهرخی در خصوص مسابقات جام رمضان نیز بیان کرد: مسابقات فوتسال جام رمضان در رده های سنی مختلف در خواف، سنگان، نشتیفان، سلامی، قاسم آباد و روستای بهدادین برگزار شد، همچنین مسابقات والیبال جام رمضان در دو بخش آقایان و بانوان در مرکز این شهر صورت گرفت.

وی گفت: استعدادیابی و نخبه پروری رشته های مختلف ورزشی در بخشها و مناطق مختلف شهرستان انجام و نفرات برتر به استان و کشور معرفی شدند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خواف عنوان کرد: در بخش عمرانی نیز گود باستانی سلامی تکمیل و به طور موقت هیئت مربوطه تحویل داده شد، همچنین خانه کشتی 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و سالن ورزشی روستای چاه گچی افتتاح شد.

شاهرخی ادامه داد: تعمیر، تجهیز و نوسازی اماکن ورزشی شهرستان از جمله سالن ها، زمین های چمن و استخر سرپوشیده وحدت خواف انجام شد.

وی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در حوزه جوانان شهرستان نیز اظهار کرد: سه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سه ماه اول سال با موضوعات گرامیداشت هفته جوان، اوقات فراغت و اشتغال جوانان صورت گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان خواف اضافه کرد: کلاس های آموزشی در حوزه ازدواج آسان و به هنگام و در حوزه اوقات فراغت هیئت های ورزشی در اردیبهشت ماه برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه