سرخط خبر

» آخرین خبر » تعامل اداره کل‌ورزش‌وجوانان خراسان رضوی و سپاه برای سالن‌های ورزشی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۵۶

 کد خبر: 41127

تعامل اداره کل‌ورزش‌وجوانان خراسان رضوی و سپاه برای سالن‌های ورزشی

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با مذاکراتی که با سپاه داشتیم قرار بر این شده که سالن‌های ساخته شده و در حال ساخت این نهاد را به علت اینکه به امکانات خاصی مجهز نیستند در اختیار بگیریم و آن‌ها را برای استفاده هیات‌های ورزشی مانند کوراش، ووشو، جودو، تکواندو و ... آماده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی با اشاره به جایگاه ووشو در کشور و تقدیر از خدمات علی‌نژاد، اظهار کرد: خوشحالیم که خانواده ووشو در کنار کسب افتخارات متفاوت تلاش کرده که این رشته‌ ورزشی به دست غریبه‌ها نیفتد. خراسان رضوی در بسیاری از رشته‌های ورزشی کشور از جایگاه خوبی برخوردار است که ووشو یکی از این رشته‌ها محسوب می‌شود. از سوابق خوب این رشته و قهرمانان آن با خبر هستیم، البته ووشو در میان رشته‌های پر افتخار خراسان هنوز نتوانسته حق خود را بگیرد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از ووشوی خراسان رضوی توقع داریم حداقل در میان ۶ استان برتر قرار گیرد و پایین‌تر از این میزان پذیرفته نیست. مدیریت محمد زحمت‌کش با افتتاح خانه ووشو آغاز شد، اما بیماری کرونا سبب شد جهشی که می‌توانست در ووشو خراسان ایجاد شود به مشکل بخورد. کرونا عامل تعطیلی یک ساله این هیات شد.

وی عنوان کرد: از آنجایی که به زودی سالن‌های ورزشی بازگشایی و مسابقات نیز آغاز می‌شوند باید سعی کنیم روی پای خود بایستیم. منابع اداره کل ورزش و جونان و فدراسیون به شدت محدود است. لازم به ذکر است که واریزی‌های ما از ۱۷ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۲ میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان در سال ۹۹ رسیده است. با این وجود باید محاسبه کرد که چه میزان می‌توان به هیات‌های ورزشی کمک کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی تشریح کرد: با تمام این مشکلات چرخ ورزش استان خراسان رضوی از حرکت نایستاده و خوب کار کرده است، با تلاش ورزشکاران و متولیان امر این حوزه توانسته‌ایم زیرساخت‌های خوبی در رشته‌های مختلف ایجاد کنیم و در حال حاضر بالای ۷۰ تیم در لیگ های برتر و دسته یک داریم.

فتاحی اضافه کرد: برای رفع این مشکلات می‌توانیم از بخش خصوصی و خیران نیز کمک بگیریم، اما تیم‌های مختلف ما با توجه به شرایط موجود روی پای خود ایستاده‌اند و توقع داریم رشته ورزشی ووشو و کوراش نیز روی پای خود بایستند.

وی گفت: کوراش خراسان در حال حاضر می‌تواند به جایگاه خوبی برسد. خلائی که در جودو به وجود آمده را این رشته ورزشی می‌تواند به خوبی پر کند. با تمام این اوصاف میزبان اردوی تیم ملی و مسابقات کوراش بوده‌ایم و در همین حین سالن ووشو را نیز افتتاح کرده‌ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: با صحبتی که با سپاه داشتیم قرار بر این شده است که سالن‌های ساخته شده و در حال ساخت این نهاد به علت اینکه به امکانات خاصی مجهز نیستند را در اختیار بگیریم تا بتوانیم آن‌ها را برای استفاده هیات‌های ورزشی مانند کوراش، ووشو، جودو، تکواندو و … آماده کنیم.

فتاحی افزود: در حال حاضر آمادگی داریم که در پروسه‌ای، چند سالن در مرکز استان و در شهرستان‌ها در اختیار هیات‌ها قرار دهیم و این کار مشروط بر این است که فدراسیون در تجهیز کردن سالن‌ها به ما کمک کند.

وی ادامه داد: اگر فدراسیون و هیات ووشو برای تجهیز کردن سالن‌ها اعلام آمادگی کنند ما می‌توانیم به همان میزان از سپاه سالن‌هایی را تحویل گرفته و در اختیار آنان قرار دهیم. با این کار زمان‌هایی که ووشو فعالیتی در سالن ندارد، می‌توانیم قراردادی با دیگر ورزش‌ها برای استفاده از سالن‌ها ببندیم که این خود درآمدی ثابت ایجاد می‌کند؛ در همین راستا هم‌چنین تعداد ورزشکاران علاقه‌مند به چنین رشته‌هایی نیز افزایش پیدا می‌کند که این خود گامی جدید و رو به جلو محسوب می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه