سرخط خبر

» آخرین خبر » سمن‌های جوانان ترویج فرهنگ مشارکت مدنی در جامعه را محقق می‌کنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۹

 کد خبر: 28971

سمن‌های جوانان ترویج فرهنگ مشارکت مدنی در جامعه را محقق می‌کنند

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: نقش آفرینی قهرمانان در سمن‌های جوانان باعث ترویج فرهنگ مشارکت مدنی در جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در آیین افتتاحیه سازمان مردم نهاد ورزشکاران افتخارآفرین توس اظهار کرد: حضور محمد دانشور، قهرمان دوچرخه سواری آسیا در راس این سازمان مردم نهاد و حضور مادر گرانقدرش، بیانگرقدرت بینش و شناخت آنان از مسائل جامعه از منظر مسئولیت های اجتماعی است.

وی راه اندازی سازمان مردم نهاد با نیازهای ویژه که خدمت رسانی به نوجوانان و جوانان کم توان جسمی و ذهنی است را کاری بسیار بزرگ و شایسته تقدیر دانست وعنوان کرد: این سازمان بواسطه حضور قهرمانان ارزنده و هدف بزرگی که دنبال می کند، می تواند منشاء تحول آفرینی و امیدافزایی در بین جامعه مخاطب خاص خود و خانواده های صبور آنان باشد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: افتخارآفرینی قهرمانان ورزشکار در بازی های پارآسیایی جاکارتای اندونزی که رهاورد آن کسب عنوان سومی مسابقات در تاریخ 18 دوره این بازی ها و حضور قدرتمندانه استان در کسب 22 مدال در این کاروان بود، بیانگر وجود ظرفیت ها و استعدادهایی دانست که اگر در گذشته به آنها توجه نشده بود.

فتاحی اضافه کرد: با ورزش کردن این نوجوانان و جوانان میتوان به اجتماعی شدن آنها کمک کرد و چه بسا که مسیر قهرمانی و آینده آنان نیز تغییر پیدا کند به نحوی که یک ایران به وجود داشتن چنین فرزندانی به خود ببالد.

گفتنی است این مراسم که با اجرای برنامه های متنوع ورزشی،فرهنگی و هنری همراه بود، رسما کار خود را برای کمک به ارتقای توانمندی های جامعه کم توان ذهنی و جسمی و حرکتی آغاز کرد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه