سرخط خبر

» آخرین خبر » تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبار حوزه جوانان در سال 97

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۱

 کد خبر: 31904

تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبار حوزه جوانان در سال 97

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان عنوان کرد: حدود 15 میلیارد ریال در قالب 121 پروژه به سمن های جوانان و مراکز مشاوره در خراسان رضوی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در تشریح کارنامه حمایتی از طرح و برنامه های سمن های جوانان و مراکز مشاوره از حدود 15 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 121 پروژه در سال 97 خبر داد و خاطرنشان کرد: در این چارچوب 24 هزار نفر جوان و زوجین جوان تحت پوشش این فعالیت ها قرار گرفتند.
وی عنوان کرد: از این مبلغ 350 میلیون تومان در قالب کمک به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی رایگان ازدواج و جلسات مشاوره ویژه جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان با اولویت جامعه هدف تحت پوشش نهادهای حمایتی با مجموع 510 برنامه در قالب انعقاد قرارداد با 10 مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده تحت پوشش در شهرستان های استان هزینه شد.
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان در خصوص الباقی اعتبارات حوزه جوانان بیان کرد: عقد قرارداد با سمن های جوانان در حوزه های کارآفرینی، توانمندسازی ، برگزاری برنامه ها و همایش های گرامیداشت هفته جوان، برنامه های فرهنگی، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، اجرای 3 طرح ملی در راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی زنان جوان سرپرست خانوار در 6 استان کشور، اجرای برنامه آموزش یک هزار سرباز جوان در چارچوب اجرای طرح سرباز مهارت، برگزاری دوره ملی توانمندسازی اعضای شورای داوری استان های مختلف کشور از جمله دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه جوانان بوده است.
عزیزی ادامه داد: این منابع صرفا از منابع ملی ابلاغی وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان بوده است که با افزایش تقریبا 2 برابری در اختیار استان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه حدود 3 میلیارد ریال طرح و برنامه های مورد حمایت از سمن های جوانان توسط سایر بخش ها، شهرداری مشهد، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و استانداری انجام شده است، بیان داشت:این اعتمادسازی می بایست با شبکه سازی تخصصی سمن ها، تبادل تجربیات به لحاظ کمی و کیفی گسترش بیشتری یابد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه