سرخط خبر

» آخرین خبر » تاکید ویژه بر توانمندسازی سمن‌ها داریم/ فعالیت شهرستان‌ها در حوزه جوانان افزایش خوبی داشته است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۹:۴۲

 کد خبر: 20361

تاکید ویژه بر توانمندسازی سمن‌ها داریم/ فعالیت شهرستان‌ها در حوزه جوانان افزایش خوبی داشته است

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کوروش صبوریان ظهر امروز در پانزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که پیش از آغاز هفته جوان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور معاون استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: 30 سمن به صورت فعال و مستمر در حال برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های خود هستند و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و هیئت‌های ورزشی در بخش‌های مختلف از توان جوانان در این سمن‌ها استفاده می‌کند همچنین در سال 96، 308 سمن با تکمیل مدارک خود در فرآیند صدور مجوز و آغاز فعالیت خود قرار دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های اصلی ما توانمندسازی و حمایت از سمن‌های خلاق و دارای برنامه‌های کاربردی و علمی است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کوروش صبوریان ظهر امروز در پانزدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که پیش از آغاز هفته جوان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور معاون استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: ۳۰ سمن به صورت فعال و مستمر در حال برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های خود هستند و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و هیئت‌های ورزشی در بخش‌های مختلف از توان جوانان در این سمن‌ها استفاده می‌کند همچنین در سال ۹۶، ۳۰۸ سمن با تکمیل مدارک خود در فرآیند صدور مجوز و آغاز فعالیت خود قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها ماموریت‌های ویژه‌ای در حوزه جوانان دارند، گفت: با تاکیدی که بر روسای ادارات شهرستان‌ها داشته‌ایم فعالت‌های خوبی در حوزه جوانان انجام شده است و با پیگیری بیشتری ستاد‌های ساماندهی امور جوانان شهرستان‌ها برگزار شده است که در این راستا ۱۰۴ ستاد ساماندهی و ۶ پارلمان مشورتی جوانان در شهرستان‌های استان تشکیل شده است.

صبوریان تصریح کرد: با اخذ مجوز‌های لازم از استانداری خراسان رضوی و وزارت ورزش و جوانان در ابتدای سال ۹۷ بنا شده تا مجمع مشورتی جوانان و سمن‌ها فعالیت خود را آغاز کنند که در این زمینه منتظر هستیم تا شهرستان‌های باقی مانده هم مجمع مشورتی خود را تشکیل دهند و نمایندگان خود را به ما معرفی کنند. خوشبختانه در سال ۹۶ بخش جوانان در خراسان رضوی رشد ویژه‌ای داشت و ۳۹۰ برنامه در حوزه‌های مختلف توسط جوانان برگزار شد و در همین راستا ۸۰۰ میلیون تومان با هدف حمایت از ۳۴ پروژه جوانان هزینه شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی افزود: سال ۹۵ تنها ۲۴ پروژه در حوزه‌های مختلف به سمن‌ها واگذار شده بود این در حالی است که در سال ۹۶ این تعداد به ۴۵ پروژه رسید. در سال ۹۵ تنها ۷۸ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها برگزار شد اما در سال ۹۶ با تاکید ویژه‌ای که به شهرستان‌ها داشتیم این تعداد به ۱۲۲ جلسه رسید.

صبوریان در پایان عنوان کرد: برای سال ۱۴۰۰ فعالیت بیشتر از ۳۰۰ سمن فعال برای ما دیده شده است که خوشبختانه در شرایط فعلی ما ۳۲۵ سمن در شرف تاسیس داریم که مدارک خود را تکمیل کرده‌اند تا اعتبارنامه برای آن‌ها صادر شود که اگر این اتفاق در سال ۹۷ رخ دهد ما ۳ سال از برنامه خود پیش خواهیم افتاد.ارسال دیدگاه