سرخط خبر

» آخرین خبر » بیش از ۸ درصد ازدواج‌های کشور در خراسان‌رضوی رقم می‌خورد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۹:۲۰

 کد خبر: 28147

بیش از ۸ درصد ازدواج‌های کشور در خراسان‌رضوی رقم می‌خورد

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی باتوجه به تحلیل گزارش مدیریتی 6 ماهه نخست وقایع ازدواج و طلاق استان، گفت: 8.6 درصد از ازدواج‌های کشور در خراسان رضوی رخ می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی،حسن عزیزی در دومین گردهمایی دبیران ستادهای ساماندهی امور جوانان استان در مشهد مقدس گفت: در ۶ ماهه نخست سال ۲۸ هزار و ۹۴۳ واقعه ازدواج رخ داده است.

وی ادامه داد: ۳۳۴ هزار و ۸۴۹ واقعه ازدواج در کل کشور اتفاق افتاده و به عبارت دیگر قریب ۶۷۰ هزار نفر عقد کرده و یا به خانه بخت رفته اند که سهم خراسانی ها در رقم زدن این آمار ۸.۶ درصد بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه از لحاظ وقایع ازدواج و همچنین طلاق رتبه دوم کشور را داریم، اظهار کرد: متاسفانه ۸ هزار و ۴۶۳ واقعه طلاق داشته ایم که در شاخص نسبت طلاق به ازدواج استان ۲۹ هستیم به عبارت دیگر به ازای هر ۲۹ ازدواج یک واقعه طلاق را تجربه کرده ایم.

وی افزود: میانگین کشوری ۲۶ است که با توجه به برنامه‌های اثرگذار مجموعه مدیریتی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان این مهم محقق شده است و سعی بر آن است که همچنان این شاخص بهبود پیدا کند.

عزیزی با بیان اینکه در این مدت ۸۷ هزار و ۱۶۶ واقعه طلاق در کشور در دفاتر رسمی ثبت شده است، بیان کرد: در این میان استان ۷/۹ درصد طلاق های کشور را تجربه کرد که آمار قابل تاملی است و باید کار جهادی بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه