سرخط خبر

» آخرین خبر » به دنبال میزبانی همایش آسیایی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در استان هستیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۳:۲۲

 کد خبر: 33300

به دنبال میزبانی همایش آسیایی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در استان هستیم

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: به دنبال آن هستیم تا برای ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی به‌صورت آسیایی و کشوری همایشی در استان برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، دهمین دوره ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در بزرگترین گود باستانی کشور با حضور بیش از 500 ورزشکار باستانی‌کار از 25 استان و 51 شهرستان کشور در بردسکن برگزار شد.
فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در حاشیه این مراسم از حضور مردم در این مراسم، تقدیر کرد و گفت: حمایت‌های لازم را برای حمایت از این ورزش در سطح استان و به‌ویژه در بردسکن خواهیم داشت تا بتوانیم در سال آینده همایشی با عظمت بیشتری داشته باشیم.
وی از میزبانی خراسان رضوی در کشتی پهلوانی مسابقات جهانی و آسیایی خبر داد و افزود: به دنبال آن هستیم تا برای ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی به‌صورت آسیایی و کشوری همایشی در استان و یا به‌میزبانی بردسکن برگزار کنیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن نیز با بیان اینکه ورزش باستانی در بردسکن دارای قدمت است، گفت: بردسکن با داشتن 400 ورزشکار باستانی‌کار و با داشتن 4 باشگاه باستانی، تا کنون توانسته است رتبه‌های شاخصی را در این رشته در سطح استان و کشور کسب کند.
محمد دانشور با بیان اینکه برای برگزاری دوره‌های بعدی آمادگی برگزاری همایش با حضور ورزشکارانی از خارج از کشور نیز هستیم، افزود: نگاه ما به ورزش باستانی یک نگاه معرفتی و دینی است که می‌تواند اقوام مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهد.
وی اظهار کرد: امید است با حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان شاهد توجه بیشتری برای برگزاری همایش دوره یازدهم با عظمت و شکوه بیشتر باشیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه