سرخط خبر

» آخرین خبر » به‌دنبال کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری در مشهد هستیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۹:۴۹

 کد خبر: 30831

به‌دنبال کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری در مشهد هستیم

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در سال ۹۸ تلاش داریم بیشتر میزبان مسابقات بین‌المللی باشیم و نگاهی فراتر از رویدادهای کشوری داریم تا بتوانیم بیش از گذشته از ظرفیت استان بهره‌مند شویم

به گزارش پایگاه خبری کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در آیین اختتامیه مسابقات دوچرخه سواری استان با حضورنصراله پژمانفر، نماینده مجلس و‌ خسرو قمری، رئیس این فدراسیون اظهار کرد: خراسان رضوی به دلیل شرایط مناسب، در سه هفته اخیر میزبان 20 رویداد ورزشی از جمله مجامع فدراسیون ها بوده است.
وی افزود: یکی از موفقیت‌ هایی که استان در سال جاری به آن نائل آمد، حضور پر رنگ در مسابقات استعداد یابی و کسب عنوان دوم این مسابقات پس از تهران بوده است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: 68 تیم در قالب 37 تیم پسران و 31 تیم دختران در دو هفته به مسابقات استعداد یابی کشور اعزام شدند، همچنین 3 میزبانی از جمله میزبانی رشته دوچرخه سواری در استان صورت گرفت.
فتاحی بیان کرد: مدال آوری استان در رده های پایه نشان از توجه و ظرفیت بالای استان است و قطعا این مدال آوران را در آینده در تیم های ملی خواهید دید.
وی عنوان کرد: هدف ما در سال 98، قرار گرفتن در بین 6 تیم برتر کشور در همه رشته های ورزشی و قرار گرفتن در بین 3 تیم برتر در رشته هایی است که سوابق قهرمانی در آنها داشته ایم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مهم ترین مسائل در پیشرفت ورزش کشور بحث افزایش بودجه وزارت ورزش است که این مبلغ از 370 میلیارد تومان در سال 95 به ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و این حاصل کار بسیار خوب و مشترک بین دولت و مجلس می‌باشد.
فتاحی خاطر نشان کرد: با توجه به مصوب کردن 0.27 درصد مالیات ارزش بر افزوده برای ورزش، میبینیم قدم های بزرگی در ورزش کشور برداشته شده است.
وی افزود: در خراسان رضوی نیز در بحث زیر ساخت ها ۳۴ میلیارد تومان از همین اعتبار به پروژه های عمرانی تعلق گرفته و در سال ۹۸ پروژه های بزرگی همچون تکمیل مجموعه ورزشی ثامن در بخش های پیست اتومبیلرانی، سالن ۶ هزار نفره، پیست سوار کاری و سالن های دیگر ورزشی راه اندازی خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با کامل شدن این مجموعه ما باید نگاهمان را به سمت میزبانی رویدادهای بین المللی ببریم و نگاهی فراتر از مسابقات کشوری در استان داشته باشیم.
فتاحی در پایان اظهار کرد: طبق صحبت های انجام شده امیدواریم در سال آینده مسابقات بزرگ دوچرخه سواری بین المللی را در مشهد و در پیست زیبای مجموعه ثامن داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه