سرخط خبر

» ادارات شهرستانها » برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در قوچان همزمان با سراسر کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۶:۵۶

 کد خبر: 18152

برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در قوچان همزمان با سراسر کشور

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان از برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در این شهرستان در ۲۰ بهمن‌ماه همزمان با سراسر کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا محمدیان ظهر امروز در جلسه شورای عالی ورزش و جوانان قوچان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان به‌منظور هم‌اندیشی همایش […]

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان از برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در این شهرستان در ۲۰ بهمن‌ماه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا محمدیان ظهر امروز در جلسه شورای عالی ورزش و جوانان قوچان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان به‌منظور هم‌اندیشی همایش پیاده‌روی خانوادگی اظهار داشت: ورزش همگانی دارای اثرات مثبتی بوده و اهمیت آن بر هیچ شخص یا ارگانی پوشیده نیست و برای افزایش روحیه نشاط جامعه شهری و روستایی بسیار مؤثر است.

وی نخستین فاکتور مهم در ورزش همگانی را تبلیغات و اطلاع‌رسانی دانست و افزود: باید هر دستگاه اجرایی نیروهای زیرمجموعه خود به همراه خانواده‌هایشان را برای این همایش فراخوانی کند تا با حضور پرشور و حداکثری همایش پیاده‌روی خانوادگی به اجرا درآید.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان با یادآوری این مطلب که ۷۱۸ برنامه در حوزه ورزش‌های همگانی از ۶ تا ۲۷ بهمن‌ماه در سراسر کشور به اجرا درمی‌آید، گفت: سهم مردم قوچان از این ورزش‌ها ۶ برنامه همگانی بوده که با ظرفیت کامل در حوزه‌های کوه‌پیمایی عمومی و تخصصی، دوومیدانی عمومی، ایروبیک و آمادگی جسمانی بانوان و پیاده‌روی خانوادگی طرح‌ریزی‌ شده است.

محمدیان با اشاره به اینکه همایش پیاده‌روی خانوادگی در ۲۰ بهمن‌ماه به‌صورت همزمان و ملی در ۴۳۰ شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: حضور پرشور مردم علاوه بر زیبایی می‌تواند حس رقابتی میان شهرستان‌های دیگر ایجاد کند، پس باید انگیزه برای حضور مردم فراهم شود.

وی بابیان اینکه مسیر تعیین‌شده بین ۵ تا ۹ کیلومتر بوده و جوایز مختلفی برای مردم در نظر گرفته‌ شده است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی ورزش در سطح جامعه پررنگ شود، متأسفانه تنها رؤسای ادارات حاضر در این جلسه هم‌اندیشی نگاه ورزشی دارند و باید نگاه دیگران تغییر پیدا کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان تأکید کرد: متأسفانه مسؤولین شهر نسبت به ورزش نگاه خوبی ندارند و باید این نگاه تغییر پیدا کند، زیرا می‌توان با ورزش، بزه‌های اجتماعی موجود در سطح شهر و جامعه را برطرف کرده و تغییر داد.ارسال دیدگاه