سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری نهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سرخس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۲۱:۴۵

 کد خبر: 22820

برگزاری نهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سرخس

نهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سرخس با حضور سنجرانی فرماندار،سایر دستگاه های عضو ستاد و رئیس پارلمان مشورتی جوانان شهرستان با محوریت ساماندهی اوقات فراغت با همکاری نهادهای دولتی وبخش خصوصی در محل سالن جلسات فرمانداری سرخس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، این جلسه به ریاست سنجرانی فرماندار  و با حضور،سایر دستگاه های عضو ستاد و رئیس پارلمان مشورتی جوانان شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

در ابتدا سنجرانی با بیان اهمیت برنامه های اوقات فراغت تابستان و نقش بی بدیل آن درسلامت آحاد جامعه، کاهش ناهنجاری‌ها اجتماعی و ایجاد اشتغال جوانان گفت:با فراهم نمودن زمینه های مناسب و برگزاری کلاس‌های آموزشی و تخصصی مورد نیاز می توان شرایط فعالیت مثبت و مفیدجوانان در تمام جنبه ها، به‌خصوص سلامتی جسم وروان و افزایش تولید و اشتغال را فراهم کرد.

سپس کاوه دبیر ستاد ساماندهی با ارائه برنامه های ورزشی اوقات فراغت در ۱۲ باشگاه و سالن ورزشی شهرستان در ۱۶ رشته ورزشی ویژه دختران و پسران از سایر دستگاه‌های عضو خواست ضمن ارسال گزارش عملکرد فعالیت های خود در این زمینه همکاری لازم را با ستاددر ارائه برنامه های مفید اوقات فراغت شهرستان داشته باشند.

در ادامه ضمن بیان دیدگاه ها و نظرات، اعضاء برنامه های خود رادراین خصوص اینطور بیان کردند: رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان از برنامه ریزی کلاسهای اوقات فراغت در ۱۴ پایگاه تحت پوشش خبر داد و افزود در پایان این کلاسها به کلیه شرکت کنندگان گواهی نامه اعطاء خواهد شد،

نماینده اداره میراث فرهنگی از برپایی کلاس‌های صنایع دستی در ۷ رشته و اجرای تورهای گردشگری در سطح شهرستان خبرداد.

برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عبارتند از: کلاسهای بازیگری،تاتر،فیلمبرداری،عکاسی،نقاشی، شعرخوانی ،قصه خوانی،موسیقی و…میباشد که علاقه مندان میتوانند جهت ثبت نام به محل اداره فرهنگ و ارشاد مراجعه نمایند.

فیروز وثوقی رییس پارلمان مشورتی جوانان شهرستان نیز خواستار برگزاری کلاسهای فنی و حرفه ای، قرآن و عترت،اختراعات و ابتکارات و برپایی اردوهای جهادی ویژه جوانان در شهرستان شد.

در پایان مقرر شد کمیته ای ارزیابی از سوی دستگاههای عضو تشکیل شده تا ضمن بررسی عملکرد برنامه های اجرایی نهادهای عضو گزارشی از نقاط قوت و اثرات مثبت این کلاسها و نقاط ضعف و کاستی های آن را تهیه و به فرماندار محترم ارائه نمایند تا آینده بهره برداری گردد.ارسال دیدگاه