سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری نخستین لیگ تندرستی ورزش‌های همگانی از 4‌بهمن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۷

 کد خبر: 41201

برگزاری نخستین لیگ تندرستی ورزش‌های همگانی از 4‌بهمن

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌رضوی از برگزاری نخستین لیگ تندرستی در مشهد هم‌زمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، امیر آذریان با اشاره به هدف ‌برگزاری این رقابت‌ها گفت: آگاهی‌بخشی، پیشگیری از کم‌تحرکی و افزایش فعالیت جسمانی اقشار مختلف جامعه از ‌اهداف مهم برگزاری این لیگ است.

وی افزود: مراسم افتتاحیه لیگ تندرستی ایران یکم بهمن‌ هم‌زمان در سراسر کشور با پیام رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: نخستین لیگ تندرستی ایران هم‌زمان در سراسرکشور از 4بهمن‌ تا پایان امسال ‌با مشارکت و رقابت‌های هیئت‌های استانی برگزار می‌‌شود. این رویداد رقابت‌محور بوده و تمامی هیئت‌های استانی بر اساس جدول سی‌ودو‌تیمی با هم رقابت خواهند کرد و در پایان رقابت‌ها رده‌‌بندی نهایی لیگ با شناسایی استان‌های اول تا سی‌و‌دوم مشخص خواهد شد.

آذریان، اذعان کرد: با توجه به اینکه روزهای برگزاری لیگ 8هفته است، هر فرد می‌تواند با انجام تمرینات روزانه و ارسال بدون وقفه ویدئوها حداکثر 49‌امتیاز برای استان کسب کند.

وی تصریح کرد: در پایان این ر‌قابت‌ها 16‌استان که بالاترین امتیازها را کسب کرده باشند، در جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار خواهند گرفت و 16 استان که امتیازهای پایین‌تری کسب کنند، در لیگ دسته‌اول حضور خواهند داشت و رقابت‌ها طی سال‌های آینده به‌همین‌شکل تداوم خواهد داشت. جایزه استان قهرمان این رقابت‌ها 300‌میلیون ریال است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه