سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری مسابقات کشتی جام خراسان بزرگ در روز بزرگداشت فردوسی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۲:۲۸

 کد خبر: 28352

برگزاری مسابقات کشتی جام خراسان بزرگ در روز بزرگداشت فردوسی

رئيس هيئت كشتى خراسان رضوى در نامه اى به فدراسيون كشتى پيشنهاد برگزارى مسابقات بين المللى جام «خراسان بزرگ» به ميزبانى مشهد را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، مسعود ریاضى دراین زمینه اظهار کرد: در نظر داریم یک دوره مسابقات کشتى در رده سنى خردسالان نکوداشت «فردوسى» با حضور کشورهایى که در گذشته جزو «خراسان بزرگ» بوده اند، در مشهد برگزار کنیم که پیشنهاد برگزارى این رویداد مهم و بین المللى را به فدراسیون کشتى ارسال کرده ایم.

وى درخصوص برگزارى مسابقات جام خراسان بزرگ تصریح کرد: این رویداد مهم قرار است با حضور کشورهایى همچون تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان که بخشى از این کشورها در گذشته جزو خراسان بزرگ بوده اند، به همراه استان هاى خراسان رضوى، شمالى و جنوبى برگزار شود.

ریاضى درباره زمان برگزارى این رقابت بین المللى افزود: با توجه به شخصیت و جایگاه بى نظیر حکیم ابوالقاسم فردوسى در فرهنگ ایران و تأثیر وى بر بخش عظیمى از فرهنگ جهان، روز ۲۵اردیبهشت، روز بزرگداشت فردوسى، براى برگزارى این رقابت ها در نظر گرفته شده است.

وى خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که مسابقات کشتى جام «خراسان بزرگ» در تقویم سالانه مسابقات بین المللى ثبت و هرساله برگزار شود، درهمین رابطه پیشنهاد برگزارى این رویداد مهم و بین المللى را به فدراسیون کشتى ارسال کرده ایم.همچنین امسال نیز براى نخستین بار مسابقات بین المللى به نام پیش کسوت بزرگ کشتى خراسان، سیدجعفر موسوى، به میزبانى مشهد برگزار شد و قرار است به صورت سالانه این رویداد پیگیرى شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه