سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری مسابقات شطرنج خراسان رضوی در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۳:۱۴

 کد خبر: 32469

برگزاری مسابقات شطرنج خراسان رضوی در مشهد

رئیس هیئت شطرنج خراسان رضوی گفت: مسابقات شطرنج رده های مختلف سنی این استان به مدت دو روز در مشهد برگزار و نفرات برتر این مسابقات معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، رضا پاشا نجاتی در خصوص این مسابقات گفت: ۲۱۰ شطرنج باز دختر و پسر در رده سنی هشت، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ سال و همچنین پیشکسوتان روزهای نوزدهم و بیستم خرداد ماه در هیئت شطرنج استان به رقابت پرداختند که نفرات برتر این مسابقات به رقابتهای کشوری اعزام می شوند.
وی اظهار داشت: در رده زیر هشت سال بخش دختران این مسابقات روشا اکبری، ثنا شادان پور و اترینا سرائیان مقام های برتر این مسابقات را به دست آورده و در رده زیر ۱۰ سال این بخش هم، یاشکین یاوری، هستی شریف و فاطمه فروزان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
وی گفت: در رده زیر ۱۲ سال دختران نیز نازنین فاطمه عصار زاده قهرمان شد و مبینا خراشادی زاده و هلیا کامران نیا به ترتیب دوم و سوم شدند.
رئیس هیئت شطرنج خراسان رضوی افزود: در رقابتهای بخش پسران هم، در رده زیر هشت سال، کیارش دادپور بر سکوی نخست ایستاد و مهران پور حسین و معین اسدی به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
وی اظهار داشت: ایمان حسن پور، کوروش خسروی و آرتین جوانشیری هم در رده زیر ۱۰ سال مقام های برتر را از آن خود کرده و در رده زیر ۱۲ سال نیز امیر رضا پارسایی، سپهر علی اکبری و مانی سالاری به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی گفت: پرویز خزاعی، امیر صالح توسلیان و کیارش گرایلی نیز به ترتیب در رده زیر ۱۴، ۱۶ و ۱۸ سال به مقام قهرمانی دست یافتند و نازنین فاطمه عصار زاده، طلا زرگر باشی و وصال حامدی نیا نیز مقام نخست این رده های سنی در بخش دختران را کسب کردند.
پاشا نجاتی افزود: در بخش پیشکسوتان بالای ۵۰ سال هم علیرضا میری به مقام نخست دست یافت و حلیم بارانی و غلامحسین خدادادیان به ترتیب دوم و سوم شدند.
وی اظهار داشت: در رده سنی بالای ۶۵ سال نیز محمد هولایی بر سکوی نخست ایستاد و محمد حسین کوشکی و محمود الله توکلی به ترتیب دوم و سوم شدند.
Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه