سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری مسابقات بدنسازی و پرورش اندام انتخابی تیم خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۲۳

 کد خبر: 43336

برگزاری مسابقات بدنسازی و پرورش اندام انتخابی تیم خراسان رضوی

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی گفت: تیم بانوان مچ‌انداز استان برای اولین بار به صورت تیمی در رقابت‌های قهرمانی کشور حضور داشتند و عملکرد درخشانی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سروش پورآزاد در خصوص فعالیت‌های هیات بدنسازی و پورش اندام خراسان رضوی اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ را با مسابقات فیتنس اسپورت و فیتنس استایل قهرمانی خراسان رضوی شروع کردیم و نفرات برتر با نظر کمیته فنی به مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی اعزام شدند. در این رقابت‌ها استعدادهای خوبی شناسایی شدند و یک تیم ۱۰ نفره به مسابقات کشوری اعزام شد که سه نفر از آن‌ها توانستند مدال بگیرند. امیر غلامزادگان هم به اردوی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان اسپانیا دعوت شد که موفق شد دو مدال طلا و یک نقره کسب کند.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی بیان کرد: مسابقات انتخابی پاورلیفتینگ دانشجویان را در استان برگزار کردیم که یک تیم ۴ نفره به مسابقات قهرمانی جهان اعزام شدند که سه مدال طلا و یک نقره حاصل کار این ورزشکاران بود. ارگان‌های آموزشی همکاری خوبی با هیات بدنسازی و پرورش اندام استان داشتند و در حال تدوین یک تفاهم‌نامه با دانشگاه فردوسی هستیم و تاکنون چند دوره آموزشی را با حضور اساتید دانشگاه فردوسی در محل این دانشگاه برگزار کرده‌ایم.

پورآزاد اضافه کرد: با دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد هم تفاهم‌نامه داریم و در برگزاری دوره‌های آموزشی و استفاده از اماکن ورزشی ارتباط خوبی با این دانشگاه برقرار کردیم. چند مسابقه و دوره آموزشی هیات هم در دانشگاه خاوران برگزار شد و به طور کلی ارتباط خوبی با دانشگاه‌های مشهد داریم.

وی گفت: مسابقات مچ‌اندازی قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی به تازگی برگزار شد و یک تیم متشکل از ۲۹ ورزشکار به مسابقات اعزام شدند و توانستند ۵ کاپ تیمی و ۲۲ مدال در دو رده سنی جوانان و امید کسب کنند.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی با اشاره به حضور ورزشکاران زن خراسان رضوی در تیم ملی مچ‌اندازی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا، خاطر نشان کرد: مسابقات مچ‌اندازی قهرمانی بانوان کشور هم برگزار شد که یک تیم ۸ نفره از استان راهی این رقابت‌ها شد. برای اولین بار بود که مچ‌اندازی بانوان خراسان رضوی به صورت تیمی در رقابت‌های قهرمانی کشور حضور داشتند. در این رقابت‌ها توانستیم دو کاپ تیمی در بخش راست‌دست و چپ‌دست، مقام دوم چپ‌دست و مقام سوم راست‌دست را کسب کنیم.

پورآزاد ادامه داد: در این میان مریم مهران‌فرد و شمیم یعقوبیان‌فر به اردوی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا دعوت شدند. اواخر مردادماه مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان برگزار می‌شود و قرار است تیم ملی مچ‌اندازی بانوان ایران با ۳ شرکت کننده در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند. امید داریم یکی از این دو ورزشکار استان بتواند مدال بگیرد.

وی گفت: در بخش آقایان دو سه سالی است که روی پایه تمرکز کرده‌ایم و استعدادیابی آغاز شده‌است. در رده سنی بزرگسالان مدعی نداشتیم. امیدواریم که در بخش جوانان و امید درخشان ظاهر شویم و در سال‌های آتی شاهد افتخارآفرینانی ورزشکاران این رشته برای خراسان رضوی باشیم.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی استان برای حضور در تیم ملی آخر هفته جاری برگزار خواهد شد، توضیح داد: ۶ تا ۸ مرداد مسابقات بدنسازی و پرورش‌اندام انتخابی تیم استان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور برگزار خواهدشد. رقابت‌ها با ماسک و رعایت پروتکل‌ها و بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود و شرط لازم برای وزن‌کشی داشتن تست PCR است. معمولا مسابقات بدنسازی و پرورش اندام در استان یک روزه انجام می‌شد، اما به دلیل مسائل بهداشتی و شرایط کرونا دو روزه در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه