سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری لیگ‌ فوتبال زیر 12سال خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۶

 کد خبر: 35217

برگزاری لیگ‌ فوتبال زیر 12سال خراسان رضوی

دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی گفت: نخستین دوره لیگ برتر فوتبال زیر 12 سال استان در هفته جاری و به همت هیئت فوتبال استان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، محسن حیدری از برگزاری اولین دوره لیگ فوتبال زیر 12 سال استان در هفته جاری خبرداد و اظهارکرد: راه‌اندازی این لیگ می‌تواند نقطه عطفی در فوتبال پایه استان باشد.
وی افزود: در این دوره که مختص مدارس فوتبال مجاز سطح استان خراسان رضوی است، 35 تیم در قالب 5 گروه حضور پیدا خواهند کرد.
حیدری در ادامه گفت: برپایی این دوره، سبب می‌شود فعالیت مدارس فوتبال از فصلی به دائمی تبدیل شده و سن ورود بازیکنان به فضای مسابقاتی را نیز به 12 سال کاهش دهد.
وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین و مهمترین هدف از برگزاری این لیگ، آموزش اصول بازی جوانمردانه به بازیکنان از سنین پایه است ولی در عین حال، بدون شک از دل این لیگ می‌توان بازیکنان مستعد را شناسایی کرد.
دبیر هیئت فوتبال استان خراسان رضوی تصریح کرد: این لیگ در سایر رده های سنی نیز قابلیت اجرایی شدن دارد و تسری پیدا خواهد کرد.
حیدری افزود: از جمله ویژگی های این دوره مسابقات میتوان به ترویج فرهنگ میزبانی و میهمانی در مسابقات فوتبال اشاره کرد. در این سیستم، تمام تیم‌ها در زمین های اختصاصی خود میزبانی می‌کنند و یک بازیکن حداقل در هفت زمین چمن مختلف می‌تواند مسابقه دهد که این امر باعث می‌شود تا فضای لیگ بهتر احساس شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه