سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری دومین انتخابات مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان کشور در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۸:۴۳

 کد خبر: 33997

برگزاری دومین انتخابات مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان کشور در مشهد

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در سال جاری دومین انتخابات مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان کشور نیز در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در دیدار با دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان که با حضور معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: ما در خراسان رضوی بیش از 6 میلیون جمعیت داریم که از این میان بالغ بر 2 میلیون نفر آن را جوانان تشکیل می‌دهند.
وی افزود: از سال گذشته با پیگیری های دولت و توجهی که از سراسر کشور به جوانان وجود داشت، اقدام به ساخت خانه های جوان شد که در این راستا در استان، احداث 7 خانه جوان را دستور کار قرار دادیم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: هم اکنون با پیشرفت 72 درصدی این خانه ها، امیدواریم تا در هفته دولت 5 خانه جوان را افتتاح و بهره برداری کنیم.

فتاحی اضافه کرد: در حال حاضر 76 سازمان مردم نهاد در استان مشغول به فعالیت هستند که 51 سمن در حوزه اجتماعی، 14 سمن در حوزه فرهنگی، 5 سمن در حوزه علمی و پژوهشی و 4 سمن در حوزه عقیدتی و مذهبی مشغول به کار می‌باشند.

وی عنوان کرد: در سال جاری فعالیت هایی در حوزه جوانان انجام خواهد شد که برگزاری سمینار های ازدواج، افتتاح 7 خانه جوان در مراکز شهرستان های استان، کلنگ زنی 7 باب خانه جوان در سایر مراکز شهرستان ها، برگزاری دومین انتخابات مجامع استان و ایجاد اشتغال برای 500 جوان از جمله این فعالیت ها است.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در سال جاری دومین انتخابات مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان کشور نیز در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

فتاحی اضافه کرد: احداث 50 زمین چمن مصنوعی در شهرستان ها، برگزاری دوره های عملی و نظری، برگزاری طرح سرباز مهارت برای 1000 نفر و برگزاری طرح های کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر فعالیت هایی است که در سال جاری صورت خواهد شد.

وی تصریح کرد: اعتبارات در حوزه جوانان در سال های اخیر رشد چشمگیری کرده که بر این اساس در سال 96، اعتبارات جوانان 500 میلیون تومان بوده که در سال 97 به یک میلیارد و 400 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، همچنین امیدوارم این اعتبارات در سال جاری نیز افزایش پیدا کند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه