سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری دوره مربیگری و داوری کبدی در استان/ تیم کبدی بانوان خراسان رضوی تنها تیم بومی کشور است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۰:۰۳

 کد خبر: 21363

برگزاری دوره مربیگری و داوری کبدی در استان/ تیم کبدی بانوان خراسان رضوی تنها تیم بومی کشور است

نایب رئیس هیئت کبدی خراسان رضوی از برگزاری دوره‌‌های داوری و مربیگری در استان خبر داد و گفت: خراسان رضوی تنها استان کشور بود که در لیگ برتر بیش از یک نماینده داشت و تمام بازیکنان آن بومی هستند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ملیحه‌ یل‌درمیان درخصوص شرایط بانوان استان در کبدی اظهار کرد: بانوان خراسان رضوی در رشته کبدی جزو برترین‌های کشور بوده‌اند و تیم بانوان این رشته نیز جزو پنج تیم اول کشور است و ما همیشه در رقابت‌های مختلف در تیم ملی نماینده داشته‌ایم.

وی از نبود اسپانسر گفت و افزود: تاکنون تنها حامی ما اداره کل ورزش وجوانان استان بوده است اگراز ما حمایت نمی‌کردند دچار مشکل می‌شدیم و در حال حاضر یکی از عمده مشکلات ورزش بانوان نبود اسپانسر است، بانوان در اکثر ورزش‌ها مانند آقایان افتخار آفرینی می‌کنند اما هنوز شرایط برابری وجود ندارد.

نایب رئیس هیئت کبدی خراسان رضوی تصریح کرد: برای رشد این ورزش استعدادیابی را از سطح پایین شروع کردیم و در دو تیم لیگ برتری از بازیکنان نوجوان و جوان استفاده کردیم و تنها استان کشور بودیم که تمام بازیکنان تیم بومی بودند و بیش از یک نماینده در رقابت‌ها داشتیم.

یل‌درمیان بیان کرد: در استان، شهرستان‌های مختلف در لیگ استانی شرکت دارند اما در این میان سبزوار و قوچان بیشترین بازدهی را داشتند، با توجه به استعدادهای شهرستانی یکی از مشکلات حضور آنها در مشهد نبود خوابگاه برای بانوان بود که با مساعدت و رایزنی که با اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی داشتیم امیدواریم بزودی این مشکل برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات کشوری سنندج از ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز شده است، بعد از این مسابقات اردوی آمادگی تیم ملی جهت حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود که سمانه افخم و سیما شرقی نیز در این اردو حاضر خواهند بود.

نایب رئیس هیئت کبدی استان عنوان کرد: با توجه به مسابقات نوجوانان و جوانان کشور در تابستان سال جاری یک دوره مسابقات انتخابی جهت حضور در مسابقات کشوری برگزار می‌کنیم و بعد از انتخاب بازیکنان برتر استان اردوهای آمادگی را پیش بینی کرده‌ایم.

یل‌درمیان درخصوص شرایط مربیان و داوران گفت: در چندسال اخیر پیشرفت خوبی داشتیم و سه داور از استان در مسابقات کشوری حضور داشتند اما در زمینه مربیگری تعداد کمی مربی در استان داریم و دچار ضعف هستیم، با توجه به بازیکنان ملی‌پوش و مستعد که توانایی فعالیت در زمینه مربیگری دارند یک دوره کلاس داوری و مربیگری را در نیمه اول سال جاری پیش بینی کرده ایم.ارسال دیدگاه