سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری دوره آموزشی ثبت شناسه ملی سمن های استان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۴

 کد خبر: 31928

برگزاری دوره آموزشی ثبت شناسه ملی سمن های استان

اولین دوره آموزشی نحوه‌ی انجام فرآیندهای ثبت شناسه ملی سازمان های مردم نهاد جوانان خراسان رضوی با حضور حسن عزیزی، سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان و دبیران سمن های جوانان در سالن همایش های این اداره کل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی با بیان اینکه این دوره آموزشی در راستای آشنایی و تسهیل انجام فرایندهای قانونی ثبت شناسه ملی ویژه دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان و در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور انجام می شود،اظهار کرد: در این دوره ضمن آموزش عملی و برخط نحوه ثبت شناسه ملی به پرسش ها و ابهامات سمن های جوانان پاسخ داده شد.
وی با تصریح این موضوع که تاکنون 4 پرونده دبیران سمن های جوانان متقاضی ثبت شناسه ملی در هیات نظارت بر تشکل های مردمی استان مورد تایید قرار گرفته و هم اکنون فرایندهای تکمیلی آن در حال انجام است،خبر از ارسال 15 پرونده دیگر به این هیات در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: با تعاملی که با مجمع استان داشتیم مقرر شده است تا پایان شهریورماه فرایند بررسی و تایید در هیات نظارت استان انجام و مراحل ثبت شناسه ملی در ثبت شرکت ها اجرایی شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان با قدردانی از تلاش های چندین ساله وزارت ورزش و جوانان برای رسیدن به تفاهم مشترک با وزارت کشور در سامان بخشیدن به وضعیت ثبت حقوقی تشکل های مردم نهاد جوانان ،بیان کرد: بنا داریم از این ظرفیت مغتنم ایجاد شده و با هماهنگی استانداری و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط ، فضای قانونی حضور و واگذاری سایر پروژه های دستگاه های اجرایی ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان استان را تسهیل ببخشیم.
عزیزی با بیان اینکه حضور قانونی و نهادمند سمن های جوانان بواسطه انرژی متراکم و فراوان، خلاقیت و امید به آینده و آرمان خواهی آنان می تواند منجر به حل بسیاری از مسایل و مشکلات جامعه و بارور سازی ظرفیت های موجود شود، خاطرنشان کرد: این امر می تواند منجر به توسعه مشارکت های مدنی و ارتقای جایگاه تشکل های غیردولتی شده و فصل نوینی از ارتقای سرمایه های اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب ها را بدنبال داشته باشد.
گفتنی است؛ در این دوره ، ساسانی مقدم و علیرضا صبوری به تدریس دوره 4 ساعته آشنایی و نحوه ثبت شناسه ملی سمن های جوانان پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه