سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان در تربت حیدریه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۰۳

 کد خبر: 34022

برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان در تربت حیدریه

سی و چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه با موضوع ازدواج در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در سی و چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان این شهرستان که با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تربت حیدریه و جمعی از اعضای ستاد به منظور بزرگداشت هفته ملی ازدواج برگزار گردید، تعامل کلیه دستگاه های اجرایی و تسهیل گری در امر ازدواج را خواستار شد.
سیدحمیدرضا امینی با اشاره به نامگذاری 12 لغایت 18 مرداد ماه به عنوان هفته ملی ازدواج آن را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان و کاهش آسیب های این حوزه دانسته و خاطر نشان کرد: یکی از مطالبات جدی جوانان ایجاد زمینه برای شکل گیری ازدواج آسان است و دستگاه های اجرایی عضو در ستاد ساماندهی می بایست به گونه ای عمل کنند تا با همکاری یکدیگر این امر محقق گردد.
امینی به انجام فعالیت های متعدد آموزشی و فرهنگی مرتبط با ازدواج توسط دستگاه های مختلف اجرایی شهرستان اشاره کرد و افزود: نیاز است این فعالیت ها بویژه در بخش برگزاری کارگاه های آموزشی در طول سال مداومت داشته باشد که در این مسیر نیاز است از موازی کاری پرهیز و تعاملات بین بخشی را تقویت کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیز در این نشست تقویت آموزه های ازدواج آسان و پایدار را از مهمترین اهداف دولت برشمرد و اظهار کرد: یکی از چالش هایی که در مقوله ازدواج با آن مواجه هستیم ترویج فرهنگ های غلط و باورهای کاذب اجتماعی است که این موضوع نشان دهنده اهمیت فعالیت های زیربنایی فرهنگی در حوزه ازدواج است .
موسوی در ادامه از دستگاه های عضو ستاد خواست با سیاستگذاری صحیح در بخش فرهنگی برنامه های خود را در حوزه جوانان بصورت مدون به دبیرخانه ستاد ساماندهی ارائه نموده تا ضمن شناسایی ظرفیت های متعدد هر دستگاه بتوان از توان اجرایی و‌حمایت آنها در زمینه های مختلف حوزه جوان و ساماندهی امور این قشر و نظارت بر امور بویژه مقوله ازدواج بهره برداری کرد.
وی با اشاره به ظرفیت مناسب سازمان های مردم نهاد جوانان تصریح کرد: سمن ها در زمینه های گوناگون بویژه در بخش ازدواج و اشتغال گام های موثری برداشتند و لازم است که این بخش نیز به کمک دستگاه های اجرایی بیایند تا شاهد اتفاقات خوبی هم در شکل گیری ازدواج های پایدار و‌ موفق و هم کاهش آسیبهای مختلف ناشی از طلاق و ازدواج های ناموفق باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تربت حیدریه تاکید کرد: همه دستگاه‌های دخیل در موضوع ازدواج باید ظرفیت های خود را در مسیر تسهیل سازی امور جوانان مورد استفاده قرار دهند.
گفتنی است؛ استفاده از ظرفیت تبلیغات میدانی در سطح شهر با موضوع ازدواج، ثبت رسمی مجمع خیرین ازدواج شهرستان ، معرفی زوجین‌ جوان موفق به دبیرخانه ستاد، برگزاری آئین تجلیل از زوج های سرآمد و خادمین ازدواج در راستای الگوسازی آنها ، برگزاری کارگاه آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج توسط کلیه دستگا های عضو ستاد، معرفی زوجین جهت بهره مندی از خدمات طرح های مشاوره رایگان، اجرای طرح خادمین عرصه مهر در پایگاه های بسیج و مساجد سطح شهرستان با هدف ارائه مشاوره و برگزاری کلاس های تحکیم بنیان خانواده، و‌ برگزاری جشن ازدواج و اهدای جهیزیه به نوعروسان از مهمترین مصوبات اجرایی سی و چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تربت حیدریه بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه