سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۱۵:۵۱

 کد خبر: 31072

برگزاری جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در خراسان رضوی

رئیس فدارسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی از برگزاری جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی به میزبانی خراسان رضوی خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، غلامرضا جعفری اظهار کرد: تفاهم نامه همکاری بین این فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور رئیس جهانی بازی های سنتی و کارشناس این فدراسیون و فتاحی، مدیر کل ورزش استان در خصوص راهکار های توسعه بازی های بومی محلی ایران در جهان منعقد گردید.

وی ادامه داد: با پیشقدم شدن مدیر کل ورزش استان مقرر شد یک جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی در خراسان رضوی برگزار شود که هماهنگی های لازم برای این جشنواره بر عهده فدراسیون و برگزاری آن بر عهده هیئت و اداره کل ورزش خراسان رضوی خواهد بود.
رئیس فدارسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی در خصوص ظرفیت خراسان رضوی بیان کرد: تاریخچه استان بخصوص در بحث بازی های بومی و محلی نشان دهنده آن است که خراسان رضوی از جایگاه ویژه ای در این حوزه برخوردار است و این ظرفیت را دارد که به جهان معرفی شود.
جعفری ضمن تشکر از میزبانی بسیار خوب استان افزود: به فعالیت های بازی های بومی و محلی ایران اعتقاد ویژه ای داریم و با تمام وجود از آن دفاع خواهیم کرد، همچنین امیدواریم با توجه به میهمان نوازی خراسانی ها بتوانیم فعالیت گسترده تری را برای بازی های سنتی ایران با محوریت خراسان رضوی انجام دهیم.
وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم تفکر ارزشی و فرهنگی ایرانی اسلامی را به صورت ویژه به جهان معرفی کنیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه